محققان معتقدند خلق و خوی انسان می‌تواند پس از بکار گذاشتن چیپ و الکترود مخصوص در مغز تغییر کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان سعی دارند با نصب تراشه در مغز اخلاق انسان را تغییر داده و به عنوان مثال آنها را به افرادی مهربان تر تبدیل کنند. در این روش […]
محققان معتقدند خلق و خوی انسان می‌تواند پس از بکار گذاشتن چیپ و الکترود مخصوص در مغز تغییر کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان سعی دارند با نصب تراشه در مغز اخلاق انسان را تغییر داده و به عنوان مثال آنها را به افرادی مهربان تر تبدیل کنند. در این روش تراشه های قرار داده شده در مغز با برقراری جریان الکتریکی به نورون های مغزی به صورت روزانه و در زمانی حدود ۱۰ دقیقه قادر به تغییر خلق و خوی انسانی خواهند بود.
 به گفته محققان رفتار انسان نتیجه بخش های مختلفی از مغز هست که در صورت کنترل آن از طریق جریان الکتریکی یا مغناطیسی می توان رفتار انسان را تغییر داد. بیش از دو دهه است که دانشمندان علوم اعصاب در تلاش برای دستکاری این ساختار از مغز هستند. این فرآیند به نام جانبی سازی مغز قصد دارد با تغییر میزان فعالیت هر بخش تغییراتی را در نحوه تفکر، احساس و رفتار انسان ها به وجود بیاورد. به گفته جیمز جی هیوز، استادیار دانشگاه ماساچوست تلاش برای تغییر خلقیات انسان طی قرن ها تنها از طریق داروهای شیمیایی انجام شده بود. اما این داروها می تواند سلامت انسان را از طریق عوارض ایجاد شده به خطر بیندازد.
هیوز میگوید از طریق جریان های الکتریکی یا امواج مغناطیسی می توان عملکرد بخشی از مغز را به صورت خارجی تغییر داد. به این روش ترانس کرانیال گفته می شود. روش های دیگر نیز همان استفاده از چیپ های مغزی و برقراری ارتباط با کامپیوتر است. به طوری که با کاشت الکترود در همان بخش عصب در آن ناحیه تحریک میشود. بدین ترتیب می‌توان افکار مربوط به خشونت را در این بخش از مغز کنترل کرد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster