توسعه فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی گاهی می‌تواند حواشی مختلفی داشته باشد. به همین دلیل گوگل تصمیم گرفت احتیاط کرده و اپلیکیشن جدید خود را ابتدا به صورت محدود و فقط برای کارمندان خود منتشر کند.
گوگل در کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O 2022 از اپلیکیشن اندرویدی رونمایی کرد که کاربران با آن به جدیدترین مدل زبان هوش مصنوعی گوگل یعنی LaMDA 2 دسترسی پیدا می‌کنند. با این حال، غول موتور جستجو برای انتشار این اپلیکیشن بسیار محافظه‌کارانه رفتار کرده و ابتدا تنها بخشی از کاربران خاص به شیوه «دعوتنامه‌ای» می‌توانند از آن استفاده کنند. هدف اصلی گوگل از چنین تصمیم، جلوگیری از وقوع حواشی و اتفاقات گذشته است.
اپلیکیشن معرفی شده توسط گوگل AI Test Kitchen نام دارد و هرچند در طول ماه‌های آینده، در دسترس ایالات متحده قرار خواهد گرفت اما تمام کاربران به آن دسترسی ندارند. در واقع گوگل پس از آزمایش آن با هزاران نفر از کارمندان گوگل، قصد دارد برنامه را فقط بر اساس دعوتنامه، در دسترس دانشگاهیان، محققان و سیاستگذاران قرار دهد.
با این حال، وجود چنین تردیدی برای انتشار یا آزمایش فناوری‌‌های هوش مصنوعی برای اولین بار، قابل درک به نظر می‌رسد. در گذشته، مشکلات بسیار زیادی در این زمینه به وجود آمده است. به عنوان مثال، در سال 2015 گزارش شده بود که «الگوریتم برچسب‌گذاری تصاویر گوگل»، کاربران رنگین‌پوست را به عنوان «گوریل» دسته‌بندی می‌کند! همچنین در سال 2018، آمازون مجبور شد تا ابزار هوش مصنوعی استخدام خود را به دلیل تعصب علیه زنان کنار بگذارد!
حالا چندین سال از آن زمان‌ها گذشته و طبیعتا پیشرفت‌های بسیار زیادی در زمینه هوش مصنوعی توسط دانشمندان به دست آمده و به همین دلیل «ساندار پیچای» مدیرعامل گوگل، شب گذشته در جریان این رویداد اعلام کرد که غول موتور جستجو انتظار دارد که هیچ متن «توهین‌آمیزی» در طول مراحل آزمایش توسط این سیستم وجود نداشته باشد.
گوگل در رویداد شب گذشته خود، ویژگی‌ها و پیشرفت‌های بسیار زیادی برای هدف اصلی خود یعنی جستجو معرفی کرد. این برنامه نیز به عنوان نوعی از تحقیقات این شرکت در زمینه هوش مصنوعی معرفی شده که نهایتا در دسترس تمام کاربران قرار می‌گیرد. علاوه بر اندروید 13، گوگل شب گذشته از پیکسل بادز پرو، پیکسل 6a و Google Wallet رونمایی کرد و  نسل بعدی عینک واقعیت افزوده خود را به‌طور اجمالی به نمایش گذاشت.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster