در طی دو سال گذشته فناوری وای‌فای 6 به عنوان استاندارد گوشی‌های هوشمند و روترها مورد استفاده قرار گرفته است. با این وجود، به‌نظر می‌رسد که حالا دوران وای فای 6 رو به پایان بوده و وای فای 7 به‌زودی جایگزین این فناوری می‌شود. در حال حاضر شرکت‌هایی مانند کوالکام و مدیاتک محصولات بی‌سیم مجهز به وای‌فای 7 خود را به بازار عرضه کرده‌اند اما این فناوری هنوز تا تبدیل‌شدن به استاندارد بازار فاصله‌ی زیادی دارد.
بر اساس گزارش منابع داخلی، بسیاری از شرکت‌های بزرگ هنوز نسبت به میزان استقبال از وای‌فای 7 شک و تردید داشته و بر این باورند که تولید انبوه محصولاتی که از این فناوری پشتیبانی می‌کنند، در بهترین حالت در سال 2024 آغاز می‌شود. همچنین گفته می‌شود که جایگزینی وای‌فای 6 با این فناوری حداقل تا سال 2025 و حتی 2026 میلادی به‌طول خواهد انجامید.
کوالکام یکی از پیشتازان صنعت شبکه‌های اینترنت در 20 سال اخیر بوده و از این رو جای تعجبی نیست که پلتفرم وای‌فای 7 این شرکت از همین حالا در دسترس قرار گرفته است. این فناوری از طیف 1760 مگاهرتز بهره برده و تعداد کانال‌های بی‌سیم آن از 1 به 3 تا 4 عدد افایش یافته است. همچنین پهنای باند این فناوری 320 مگاهرتز بوده و ظرفیت سیستم بی‌سیم آن نیز 33 گیگابیت بر ثانیه است. انتظار می‌رود که گوشی‌های مجهز به فناوری وای‌فای 7 حداقل سه تا چهار سال آینده به بازار عرضه شوند.
منبع: Gizchina
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster