تحقیقات اخیر پژوهشگران نشان میدهد افزایش خطر ابتلا به سرطان و آتش سوزی های جنگلی ارتباط موثری وجود دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران کانادایی از دانشگاه مک گیل کانادا در تحقیقات اخیر خود ثابت کردند در صورتی که افراد در معرض آتش سوزی جنگلی قرار بگیرند احتمال بروز سرطان ریه […]
تحقیقات اخیر پژوهشگران نشان میدهد افزایش خطر ابتلا به سرطان و آتش سوزی های جنگلی ارتباط موثری وجود دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران کانادایی از دانشگاه مک گیل کانادا در تحقیقات اخیر خود ثابت کردند در صورتی که افراد در معرض آتش سوزی جنگلی قرار بگیرند احتمال بروز سرطان ریه و تومور های مغزی در آنها بیشتر است. در این تحقیق حدود دو میلیون کانادایی در یک دوره ۲۰ ساله مورد پژوهش قرار گرفتند. این برای اولین بار است که اثر آتش سوزی جنگلی در افزایش سرطان بررسی میشود.
اسکات ویشنتال از پژوهشگران این تحقیق از دانشگاه مک گیل می گوید: آتش سوزی های جنگلی سالانه اتفاق می افتد و در بلند مدت می تواند اثراتی روی سلامتی داشته باشد که در مورد آن اطلاعات کمی در اختیار داریم. اما پژوهش جدید نشان می دهد در صورت مجاورت مداوم با آتش سوزی جنگلی امکان ابتلا به سرطان ها نیز افزایش خواهد داشت. به طوری که افراد نزدیک به آتش جنگلی طی ۱۰ سال گذشته نسبت به دیگر افراد ۱۰درصد بیشتر در معرض ابتلا به تومور و ۴.۹ درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان ریه قرار داشتند.
با توجه به تغییرات اقلیمی اخیر احتمال آتش سوزی های گسترده جنگلی در آینده شدیدتر و طولانی تر خواهد شد. به طوری که می توان از آن به عنوان یک مشکل بهداشت جهانی نام بود. جیل کورسیاک سرپرست این پژوهش می گوید :آلاینده های ایجاد شده در اثر آتش سوزی های جنگلی یکی از عوامل سرطان زا در انسان شناخته می شوند. به همین دلیل در صورت قرار گرفتن در کنار این آتش سوزی ها خطر ابتلا به سرطان نیز افزایش خواهد داشت.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster