به گفته اتحادیه اروپا از بهار سال آینده قانون (DMA) Digital Markets Act یا قانون بازارهای دیجیتال برای شرکت های عظیم حوزه فناوری اجرایی خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مارگارت وستاگر نایب رئیس کمیسیون اروپا در کنفرانسی از اجرایی شدن این قانون برای شرکت های حوزه فناوری خبر داد. پیش […]
به گفته اتحادیه اروپا از بهار سال آینده قانون (DMA) Digital Markets Act یا قانون بازارهای دیجیتال برای شرکت های عظیم حوزه فناوری اجرایی خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مارگارت وستاگر نایب رئیس کمیسیون اروپا در کنفرانسی از اجرایی شدن این قانون برای شرکت های حوزه فناوری خبر داد. پیش از این نیز وستاگر اعلام کرده بود قوانین ضد انحصار یا به اصطلاح بیگ تک نیز با هدف محدود کردن قدرت کمپانی های بزرگ فناوری از مهر امسال به انجام خواهد رسید.
 طبق گزارشات منتشر شده در این سخنرانی به تخطی این شرکت ها از قوانین نیز اشاره شده است. به طوری که در صورت مشاهده اقدامات قانونی علیه این شرکت‌ها نیز انجام می گیرد. هنوز قانون مربوط به DMA به تایید نهایی شورا و پارلمان اتحادیه اروپا نرسیده است و در صورت دریافت چراغ سبز شرکت های اصلی مانند متا، اپل، گوگل، مایکروسافت و آمازون به عنوان شرکت‌های نگهبان دروازه یا همان شرکت‌های دارای سرمایه معادل ۷۵ میلیارد یورو و صاحب پلتفرم یا اپلیکیشن شناخته خواهند شد. این شرکت ها در صورت نقض این قانون به جریمه ای معادل ۱۰ درصد از حجم معاملات جهانی خود در سال مالی پیشین محکوم می شوند. در صورت تکرار آن نیز این جریمه تا ۲۰ درصد افزایش پیدا میکند. به گفته این اتحادیه نگهبانان دروازه برای اعلام وضعیت خود تنها سه ماه فرصت دارند و پس از آن نیز تا تایید نهایی اتحادیه اروپا باید دو ماه منتظر بمانند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster