عینک واقعیت افزوده MAGIC AI با هدف نجات جان سربازان مجروح در میادین جنگ و همچنین پزشکان نظامی توسعه داده شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بخش تحقیقات دفاعی وزارت دفاع آمریکا با همکاری شرکت ریتون بی بی ان Raytheon BBN توسعه یک دستگاه عینک واقعیت افزوده را آغاز کرده‌اند که […]
عینک واقعیت افزوده MAGIC AI با هدف نجات جان سربازان مجروح در میادین جنگ و همچنین پزشکان نظامی توسعه داده شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بخش تحقیقات دفاعی وزارت دفاع آمریکا با همکاری شرکت ریتون بی بی ان Raytheon BBN توسعه یک دستگاه عینک واقعیت افزوده را آغاز کرده‌اند که همانند یک دستیار مجازی برای پزشکان نظامی خواهد بود و به آنها در ۵۰ روش مختلف پزشکی کمک خواهد کرد.
 در حالیکه وجود یک پزشک صحرایی می تواند در زنده ماندن یک مجروح در میدان جنگ بسیار حیاتی باشد. به همین دلیل دارپا روی سیستم جدیدی برای کمک به این پزشکان از طریق عینک واقعیت افزوده تلاش خواهد کرد. بسیاری از پزشکان نظامی متخصص و جراح نیستند و حتی ممکن است در مورد اقدامات فوری و حیاتی تجربه ای نداشته باشند. اما سیستم کمک واقعیت افزوده جدید به نام MAGIC AI میتواند همانند یک عینک واقعیت افزوده باشد که به حسگرهای صوتی و تصویری و دستیار هوش مصنوعی مجهز است. به این ترتیب علاوه بر کنترل و مدیریت وضعیت می تواند اقدامات لازم را به پزشک توصیه کند.
شرکت ریتون این سیستم را با کمک فناوری یادگیری ماشینی توسعه داده که در آن مهارت های پزشکی و توانایی از طریق مطالعه ۲۵۰۰ ویدئو و ۵۰میلیون تصویر به آن آموزش داده شده است. با کمک این پایگاه داده، سیستم می تواند اقدامات پزشکی را آموزش ببیند در صورت موفقیت در آموزش امکان ارائه پیشنهادات پزشکی به صورت صوتی وجود دارد. همچنین این سیستم قابلیت پیشنهاد مراحل بعدی و انجام روش ها را نیز خواهد داشت. به گفته شرکت سازنده اولین آزمایش عملی این عینک واقعیت افزوده از ۱۸ ماه آینده آغاز خواهد شد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster