به تایید چند تن از مقامات آژانس فضایی ناسا در همین هفته، این سازمان ماه آتی «سامانه پرتاب فضایی» جدید خود را آزمایش خواهد کرد.
آزمایش مذکور پس از سه تلاش شکست خورده در انجام «تمرین لباس خیس» انجام خواهد شد. طی این تمرین راکت به جایگاه پرتاب منتقل و مخزن سوخت آن پر می‌شود (عبارت لباس خیس به 700000 گالون سوخت مورد استفاده در این مرحله اشاره دارد) و راکت تا اواخر خرداد در ساختمان نگهداری باقی خواهد ماند.
در حال حاضر تکنسین‌های این سازمان مشغول بررسی نقایصی هستند که در تمرین لباس خیس پیشین مشاهده شده بود. آخرین سری تمرین‌های ناسا در تاریخ‌های 14 و 15 فروردین انجام شدند و راکت از آن زمان تاکنون در مرکز فضایی کندی باقی مانده است.
به گفته مقامات ناسا، آنها پیشرفت‌هایی در برطرف کردن دو ایراد فنی پیدا شده در آزمایش‌های پیشین داشته‌اند. یکی از این ایرادات باز ماندن درب سیستم بررسی مقدار هلیوم بود که ظاهرا علت بازماندنش گیر کردن یک تکه پلاستیک در آن بوده است.
مهندسین ناسا اکنون در پی این هستند تا متوجه شوند تکه پلاستیک مذکور از کجا آمده است.
ایراد دومی که این سازمان در آزمایش فروردین با آن روبه‌رو شد نشت هیدروژن مایع بود که سوخت اصلی راکت به شمار می‌رود. این ایراد باعث لغو شدن آزمایش سومی شد که قرار بود در تاریخ 27 فروردین انجام شود. علت نشت سوخت نیز به پیچ‌‌های شل شده واشرها نسبت داده شد.
به گفته «کلیف لنهام»، مدیر ارشد عملیات ماشینی در «برنامه سیستم‌های اکتشاف زمینی» ناسا ایراد نشت سوخت احتمالا با محکم کردن پیچ‌ها رفع شده باشد اما تا زمان پر کردن مجدد مخزن سوخت نمی‌توان با اطمینان از حل شدن این مشکل صحبت کرد.
در پایان به گفته مقامات این سازمان، ناسا تا اواخر خرداد یا اوایل تیر ماه برای چهارمین بار تمرین لباس خیس را انجام خواهد داد، البته آنها همچنین گفته‌اند که پس از آن ممکن است تمرین دیگری هم جهت آماده‌سازی هرچه بیشتر راکت برای پرتاب به مدار مورد نیاز باشد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster