داستانی نو برای دنیای جادوگران
چندی پیش به صورت رسمی اعلام شد که نسخه بعدی عنوان The Witcher در دست ساخت قرار دارد. البته که هیچ اطلاعات اضافه‌ای از بازی به اشتراک گذاشته نشد و تنها یک عکس از بازی منتشر شد. عکسی که نشان‌دهنده یک مدال متفاوت در دنیای ویچر است و نقشی تازه در این دنیا دارد. این مدال به صورت مرموزی نمایش داده شده و به نظر می‌آید که نمادی از یک سیاه‌گوش (Lynx) باشد. از آنجا که اطلاعات زیادی از این گروه در دنیای ویچر نداریم، قصد داریم تا به افسانه‌هایی که از این موجود وجود دارد نگاهی بیندازیم و بررسی کنیم که نقش این نژاد در دنیای The Witcher 4 چه خواهد بود.
بدون هیچ شکی بازی The Witcher 3: Wild Hunt یکی از بهترین بازی‌های نسل گذشته محسوب می‌شود و طرفداران بسیار زیادی دارد. محبوبیت عنوان ویچر با این نسخه بسیار بیشتر از قبل شد و حتی ساخت سریال آن توسط نتفلیکس هم آغاز شد. به همین علت می‌دانستیم که سی دی پراجکت به راحتی این عنوان را کنار نمی‌گذارد و در ادامه باز هم نسخه جدیدی از این بازی خواهد ساخت. اما به نظر می‌آید که سی دی پراجکت قصد دارد تا قدم‌هایی متفاوت برای سری ویچر بردارد.
همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، تصویر مدالی که از بازی به نمایش گذاشته شده، می‌تواند سرنخ‌هایی به طرفداران بدهد. در ابتدا واضح است که این مدال، ارتباطی با مدرسه گرالت یعنی مدرسه گرگ (The School of The Wolf) ندارد. بسیاری از نکته را اشاره‌ای به این موضوع می‌دانند که در نسخه چهارم بازی، گرالت حضور نخواهد داشت و شاید با پروتاگونیست جدیدی روبرو باشیم. نظریه دیگری هم وجود داشت مبنی بر آن که این مدال مربوط به مدرسه گربه (The School of The Cat) است اما CD Project رسما اعلام کرد که این مدال مربوط به یک نژاد کاملا جدید به نام سیاه‌گوش (Lynx) است.
این مسئله که این مدال مربوط به یک مدرسه کاملا جدید از دنیای ویچر است، خبری غافل‌گیرکننده و عجیب بود. اما می‌توان انتظار داشت که CD Project یک برداشت کاملا تازه و جدید از این دنیا را داشته باشد.
در دنیای ویچر، اشارات کوچک و غیر مستقیمی به افسانه سیاه‌گوش شده است اما کسی تصور نمی‌کرد که این اشارات، روزی به محور اصلی داستان این سری بازی تبدیل شود. طبق اطلاعات داده شده، می‌دانیم که School of The Lynx ارتباطاتی محدود با School of The Cat دارد.
به طور کلی The School of The Cat مدرسه‌ای از جادوگران است که پس از شورش و سرپیچی از گروه Witcher Order شکل می‌گیرد. این مدرسه، به دنبال اصلاح و بهبود سنت‌های موجود میان دنیای جادوگران است و یکی از معدود مدارسی است که به زنان و نیمه‌ انسان‌ها آموزش می‌دهد. از آنجا که اطلاعات چندانی از شکل‌گیری The School of The Lynx نداریم، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این گروه، بخشی جداشده و یاغی از اصول The School of The Cat باشد. شاید هم این مدرسه توسط Witcher Order تشکیل شده باشد تا جایگزینی مناسب و مقبول در میان جادوگران باشد.
با توجه به انتخاب این گروه توسط CD Project، این استودیو می‌تواند برداشت خاص و متفاوت خودش را از این گروه داشته باشد. اما طبق اطلاعات کمی که داریم، به نظر می‌آید که این گروه آموزه‌هایی از The School of The Cat داشته باشد. به طور مثال The School of The Bear تمرکز زیادی در زره‌های سنگین دارد یا The School of Griffon در مسائل جادوگری تمرکز دارد. The School of The Cat در سرعت، چابکی و دقت، تمرکز دارد. این تکنیک‌ها توسط Aen Seidhe Elves به آن‌ها منتقل شده چرا که این مدرسه، ارتباط قوی با این نژاد داشته است.
لازم به ذکر است که بگوییم که این مدرسه در کتاب‌های اصلی نوشته شده توسط آندژی ساپکوفسکی (Andrej Sapkowski) نیز حضور مستقیم نداشته و سی دی پراجکت قصد دارد تا یک داستان (Lore) منحصر به فرد خودش را خلق و تعریف کند. اگرچه که در حال حاضر در برخی از فندوم‌ها و فن فیکشن‌ها، طرفداران داستان این گروه را نوشته‌اند.
اگرچه که افسانه سیاه‌گوش به طور مستقیم و واضح در دنیای Witcher حضور نداشته است اما با توجه به افسانه‌های گفته شده از این موجود در دنیای واقعی می‌توان به اطلاعاتی دست یافت و حدس و گمان‌هایی داشت. هر یک از مکاتب دنیای ویچر، ویژگی‌های منحصر به فرد و مربوط به خودشان را دارد. به طور مثال در The School of The Bear به مبارزان، سرسختی و تنومندی را آموزش می‌دهند. در The School of The Viper ویژگی‌های یک مار افعی آموزش داده می‌شود.
سیاه‌گوش در افسانه‌های اساطیری اسکاندیناوی، یونان و آمریکایی بومی ظاهر شده است و هر سه ویژگی‌های یکسان و مشابه را به این گربه وحشی نسبت داده‌اند. در افسانه‌ها به این موضوع اشاره می‌شود که سیاه‌گوش‌ها چشمان بسیار قوی دارند و یک ویژگی فراطبیعی دارند. همچنین گفته می‌شود که سیاه‌گوش‌ها همیشه حقیقت را می‎بینند و از طریق اجسام جامد نیز می‌توانند اطراف را نگاه کنند.  در قالب یک بازی، این قابلیت می‌تواند در ساختار یک ویژگی ظاهر شود. به طور مثال با فعال کردن یک ویژگی، حالت دید ویژه فعال شود و راه‌های نامرئی یا جزئیات کوچک دیده شود.
سیاه‌گوش‌ها همچنین به عنوان موجوداتی مرموز و گریزان شناخته می‌شوند که در برخی از اساطیر بومی آمریکا با نام «حافظان اسرار» صدا زده شده‌اند. از این نکته می‌توان این برداشت را داشت که The School of The Lynx یک جامعه مخفی در دنیای ویچر باشد و شاید ایده جدایی از The School of The Cat نیز در این پلات داستانی اجرا شود و بسیار جذاب باشد. در این پلات داستانی نیز، گرالت می‌تواند حضور پررنگی داشته باشد اما بازی کردن در یک نقش کاملا جدید هم ایده جذابی برای این داستان جدید خواهد بود. شاید هم در نقش یک فرد قرار بگیریم که فقط مدال سیاه‌گوش را به همراه دارد و می‌خواهد ماجراجویی‌های خودش را در دنیای جادوگران داشته باشد. البته که خواسته بسیاری از طرفداران، بازی در نقش سیری است و می‌خواهند تا داستان این کاراکتر ادامه داشته باشد.
قطعا سی دی پراجکت توجه بسیاری به افسانه‌های اساطیری سیاه‌گوش خواهد داشت به خصوص که این موجود در افسانه‌های اساطیری ویژگی‌های زیادی دارد و در ساختار دنیای ویچر پتانسیل‌های زیادی خواهد داشت. به هر حال به نظر می‌رسد که فاصله زیادی با عرضه بازی داشته باشیم چرا که CD Project Red رسما اعلام کرده که نسخه بعدی بازی ویچر با موتور گرافیکی آنریل انجین 5 ساخته خواهد شد و این اقدام تازه‌ای برای این استودیو خواهد بود.
از آنجا که بازی قبلی این استودیو یعنی Cyberpunk 2077 با حاشیه‌های زیادی همراه شد و طرفداران را به شدت از این استودیو ناامید کرد، انتظار می‌رود که سی دی پراجکت قصد داشته باشد تا با قدرت به دنیای بازی‌ها برگردد و یک حماسه باشکوه دیگر را به ارمغان بیاورد.  فقط باید منتظر ماند و دید.
(سیاه‌گوش‌ها همچنین به عنوان موجوداتی مرموز و گریزان شناخته می‌شوند که در برخی از اساطیر بومی آمریکا با نام «حافظان اسرار» صدا زده شده‌اند.)
پس اینجوری احتمال میره تو گیم پلی بازی بشه بهتر مخفی کاری کرد و المان های مخفی کاری بیشتره داشته باشه.🗿
بهترین فیلم‌های فضایی تاریخ سینما
پایانی معمولی برای سریال متفاوت مارول

source

توسط digitalwebmaster