هیوندای پس از خرید بوستون داینامیکس سگ رباتیک اسپات را به صورت به روز رسانی شده به نمایش گذاشته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هیوندای اکنون مالک بوستون داینامیکس است و این شرکت پس از خریداری، سگ رباتیک اسپات را به صورت به روز رسانی شده با بهبودهایی در زمینه شارژ […]
هیوندای پس از خرید بوستون داینامیکس سگ رباتیک اسپات را به صورت به روز رسانی شده به نمایش گذاشته است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هیوندای اکنون مالک بوستون داینامیکس است و این شرکت پس از خریداری، سگ رباتیک اسپات را به صورت به روز رسانی شده با بهبودهایی در زمینه شارژ و دوربین معرفی کرده است. این بار هیوندای با کمک مهندسان رباتیک خود نسخه به روز شده سگ رباتیک اسپات را با حسگر های بهتر، کنترلر و تبلت جدید و همچنین شارژر هوشمند به روز رسانی کرد. از دیگر بهبود های این ربات می توان به افزایش کارایی دوربین ها و قابلیت تشخیص رنگ اشاره کرد. این ربات اکنون انجام حرکات موزون را به صورت پیشرفته تر نسبت به قبل انجام می دهد.
طبق گزارش‌های منتشر شده سگ رباتیک اسپات اکنون مجهز به ۵ دوربین استریو است که میتواند یک تصویر تماما رنگی ارائه کند. این تصاویر علاوه بر کمک به اپراتور برای دیدن محیط اطراف کنترل این ربات را از راه دور آسان تر خواهد کرد.
مهمترین تغییر اسپات تجهیز آن به تبلت جدیدی است که برای اپراتور های آن بزرگترین ارتقا محسوب می شود .این تبلت با قابلیت های هوشمند تر نیز ادغام شده تا بتوان راحت تر ماموریتهای مورد نیاز را انجام داد. اضافه شدن شارژ هوشمند نیز به این ربات کمک می کند تا بتواند باتری خود را تنها در یک ساعت به طور کامل شارژ کند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster