آژانس فضایی اروپا فضاپیمای روزتا را بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ به دور دنباله دار 67P ارسال کرده بود. هدف از ارسال این فضاپیما نیز جمع آوری اطلاعات در مورد ساختار و جنس سنگ این دنباله دار بوده است. فضاپیمای روزتا نیز تاکنون تصاویر زیادی از این دنباله دار در فاصله‌ی صدها میلیون مایلی […]
آژانس فضایی اروپا فضاپیمای روزتا را بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ به دور دنباله دار 67P ارسال کرده بود. هدف از ارسال این فضاپیما نیز جمع آوری اطلاعات در مورد ساختار و جنس سنگ این دنباله دار بوده است. فضاپیمای روزتا نیز تاکنون تصاویر زیادی از این دنباله دار در فاصله‌ی صدها میلیون مایلی از زمین ثبت کرد. اکنون این آژانس فضایی از مردم درخواست کرده است تا با بررسی این تصاویر تفاوت میان آنها را کشف کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دنباله دار 67P/Churyumov-Gerasimenko شامل یک مدار بیضوی است و اولین بار در سال ۱۹۶۹ مشاهده شد. مطالعه روی این دنباله دار توسط فضاپیمای روزتا نیز از سال ۲۰۱۴ آغاز شد. این فضاپیما برای اولین بار به عنوان فضاپیمایی که این دنباله دار را ملاقات کرد تصاویر واضحی از صخره های یخی آن ثبت کرده است.
ساندرو کروک اخترفیزیکدان موسسه ماکس پلانک آلمان در مورد این تصاویر ثبت شده میگوید: پیچیدگی این تصاویر بسیار زیاد است و بهتر است به جای الگو های هوش مصنوعی از چشم انسان برای کشف تفاوت ها استفاده کرد. به همین دلیل این موسسه از مردم خواسته تا با کمک ابزاری به نام Rosetta Zoo تصاویر این دنباله دار را کنار هم گذاشته و تفاوت های آن را بیان کنند. برونو مرین رئیس مرکز داده‌های علمی ESAC می‌گوید: این کار توسط مردم روی داده ها به این آژانس کمک خواهد کرد تا علاوه بر دریافت اطلاعات بیشتر و دقیقتر فعالیت این دنباله دار را بهتر پیگیری کنند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster