طبق گفته ایلان ماسک کاربران عادی تا همیشه می‌توانند از توییتر به طور رایگان استفاده کنند. اما این شبکه اجتماعی برای شرکت و دولتها با پرداخت هزینه همراه خواهد بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، صاحب جدید توییتر با ایده های جدید برای آینده شبکه اجتماعی کار خود را به زودی آغاز […]
طبق گفته ایلان ماسک کاربران عادی تا همیشه می‌توانند از توییتر به طور رایگان استفاده کنند. اما این شبکه اجتماعی برای شرکت و دولتها با پرداخت هزینه همراه خواهد بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، صاحب جدید توییتر با ایده های جدید برای آینده شبکه اجتماعی کار خود را به زودی آغاز خواهد کرد. از مهم‌ترین پیشنهادهای ایلان ماسک برای توییتر دریافت پول از شرکت‌ها و دولت‌ها است. وی در توییت اخیر خود گفته است: این شبکه اجتماعی تا ابد برای کاربران عادی رایگان است ولی ممکن است کاربران تجاری یا دولتی هزینه اندکی برای آن پرداخت کنند.
به نظر می‌رسد احتمال این که ایلان ماسک توییتر را برای چنین کاربران پولی کند بسیار زیاد است. زیرا وی از زمان خرید تا کنون به مواردی مانند کاهش هزینه ها و افزایش درامد ها و همچنین عدم وابستگی توییتر به تبلیغات تاکید داشته است. در گزارشی که پیش از این توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده بود ایلان ماسک در مذاکره با نمایندگان بانک‌ها نیز گفته بود امکان دارد نقل قول یا جاسازی توئیت ها در رسانه‌ها نیز پولی شود.
 با توجه به ایده های ایلان ماسک همچنین اشتیاق مردم استفاده از توییتر امکان پولی شدن این سرویس ها وجود دارد. دریافت پول از حساب های تجاری و دولتی نسبت به رسانه ها راحت تر است. اما عملی شدن این سیستم نیز به خودی خود دردسر‌هایی خواهد داشت. به عنوان مثال کدام شرکت ها مجبور به پرداخت پول هستند بطوری که شرکت‌های بزرگ قاعدتاً به اندازه شرکت‌های کوچک پرداخت نخواهند داشت. هنوز مشخص نیست ایلان ماسک برای آینده توییتر چه برنامه‌هایی در سر دارد. وی پیش از این نیز در مورد آزادی بیان، تبدیل توییتر به شرکت خصوصی، تعویض مدیرعامل و تعدیل نیرو و همچنین متن باز شدن الگوریتم های توییتر صحبت کرده بود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster