سیسکو قصد دارد با کمک هوش مصنوعی نوعی موتور شبکه‌سازی پیش بینانه طراحی کند که در آن امکان پیش‌بینی خطای شبکه وجود داشته باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سیسکو قصد دارد از هوش مصنوعی برای پیش بینی خطاهای احتمالی شبکه استفاده کند. به گفته این شرکت از دو سال پیش تاکنون […]
سیسکو قصد دارد با کمک هوش مصنوعی نوعی موتور شبکه‌سازی پیش بینانه طراحی کند که در آن امکان پیش‌بینی خطای شبکه وجود داشته باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سیسکو قصد دارد از هوش مصنوعی برای پیش بینی خطاهای احتمالی شبکه استفاده کند. به گفته این شرکت از دو سال پیش تاکنون تلاش هایی برای طراحی موتور تجزیه و تحلیل انجام گرفته که در آن امکان پیش‌بینی خطای شبکه قبل از وقوع وجود دارد و پس از یکپارچگی کافی و آموزش دقیق راه حل آن نیز به صورت خودکار ارائه می شود.
سیسکو در طی دو سال مطالعات داخلی اعلام کرد با بررسی ۴۵ درصد از پیشروان فناوری اطلاعات و تحقیق های انجام گرفته در این زمینه، بزرگترین مشکل در سال ۲۰۲۱ همان اختلالات ناگهانی شبکه بوده است. به گفته سیسکو این فناوری تحلیلی می‌تواند به صورت پیش بینی کننده با کمک حجم عظیمی از داده های مربوط به فرایند شبکه سازی حل این مسئله را به عهده بگیرد.
 سخنگوی سیسکو در مصاحبه‌ای با رسانه رجیستر می گوید: موتور پیش بینی کننده سیسکو شامل مدل های مختلف یادگیری ماشین است و امکان رفع مشکلات را به صورت خودکار فراهم می کند. بیانیه کوتاه رابینز به عنوان مدیر اجرایی نشان می دهد این شبکه پیشگویانه توسط مشتریان آزمایش شده و این فناوری توانسته در زمان و هزینه این مشتریان صرفه جویی کند.
جزئیات دقیق تر در مورد این سیستم سیسکو منتشر نشده و مشخص نیست از چه طریقی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. اما به گفته این شرکت احتمالاً اطلاعات بیشتر طی رویدادی در ژوئن سال آینده ارائه می شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster