در هر کسب و کاری که باشید، برای دستیابی به موفقیت باید چهار رکن اصلی را رعایت کنید. این چهار مورد شامل هدف گذاری، اجرا، تجزیه و تحلیل و اصلاح سازی است. آنالیز اینستاگرام نیز به بخش تحلیل برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی می پردازد.
ابزار های آنالیز خوب به شما این امکان را می دهند که بتوانید به راحتی فعالیت های اینستاگرام خود را کنترل کنید و میزان اثر گذاری آن ها را مشاهده کنید. شما می توانید پس از دیدن نتیجه فعالیت های خود و این که کدام کار شما موثر و کدام کار شما ناموفق بوده است، استراتژی خود را بررسی کنید و در صورت وجود اشکال برای رفع آن اقدام کنید.
به همین خاطر ما در این مقاله به طور کامل در مورد ابزار های آنالیز اینستاگرام صحبت کرده ایم و بهترین نمونه های موجود را به شما معرفی کرده ایم تا بتوانید با استفاده از آن ها در کسب و کار خود پیشرفت کنید.
اگر در اینستاگرام از یک حساب کاربری تجاری یا Creator استفاده می کنید، به طور پیش فرض به این برنامه داخلی که توسط خود شرکت ارائه شده است دسترسی دارید.
این برنامه که به طور پیش فرض توسط اینستاگرام عرضه شده است، داده هایی را در مورد عملکرد حساب شما از جمله تعداد افرادی که به اکانت دسترسی دارند، میزان تعامل پیج، فالوور ها و تبلیغات اینستاگرام عرضه می کند. این برنامه پیش فرض خود یکی از بهترین برنامه ها برای آنالیز اینستاگرام است و می توان از آن به سادگی استفاده کرد.
این برنامه به طور رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است و رابط کاربری ساده ای مانند خود اینستاگرام دارد؛ اما ممکن است برای افرادی که به دنبال امکانات بیشتر هستند و یا می خواهند به طور جدی و حرفه ای پیج اینستاگرام را کنترل کنند، مناسب نباشد. این دسته از افراد باید از ابزار ها و برنامه های مستقل و جداگانه استفاده کنند.
این نسخه معرفی شده، به شما این امکان را می دهد که حساب اینستاگرام خود را کنترل کنید. همچنین این مورد نسبت به نسخه پیش فرض خود اینستاگرام امکانات بیشتری را در اختیار شما می گذارد.
برخی از کاربردی ترین قابلیت های آن که در آنالیز اینستاگرام به کار می روند عبارت هستند از:
 
اگر باز هم به گزینه ای دقیق تر برای آنالیز اینستاگرام نیاز دارید، این گزینه مخصوص شما است. این ابزار به شما این امکان را می دهد که حساب اینستاگرام خود را با معیار های مختلفی مقایسه و بررسی کنید.
همان طور که در بالا اشاره کردیم، شما می توانید پس از دیدن نتایج تلاش های خود آن ها را بررسی کنید و یک استراتژی بازاریابی موثر طراحی کنید. این برنامه می تواند حتی فراتر از یک ابزار عمل کند و توصیه ها و استراتژی های خاصی را بر اساس اهداف شما به شما پیشنهاد دهد.
این برنامه به طور پیش فرض برای تمامی کاربران تجاری و سازمان ها در دسترس است.
یکی دیگر از بهترین ابزار ها برای آنالیز اینستاگرام، همین گزینه است؛ البته این برنامه یک تفاوت اساسی با دیگر برنامه ها دارد و آن هم این است که این برنامه بر خلاف دیگر برنامه ها که نسخه موبایل دارند، فقط بر روی کامپیوتر قابل دسترسی است و می توان از آن استفاده کرد.
این ابزار به شما این امکان را می دهد که مانند ابزار داخلی خود اینستاگرام، پیج را با معیار های مختلفی مقایسه کنید و عملکرد آن را مشاهده کنید؛ البته مشکلی که این نسخه دارد این است که فقط برای بازه زمانی هفت روزه کار می کند. یکی از ویژگی های مثبت این برنامه این است که می توانید برای آنالیز اینستاگرام به طور دقیق روی آن حساب باز کنید. این برنامه به طور دقیق نشان می دهد که هر پست را دقیقا در چه زمانی پست کرده اید.
 
این برنامه مختص حساب های تجاری ساخته شده است و به طور کاملا رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است. این برنامه داده ها را در اختیار شما قرار می دهد. برای مثال می توانید داده هایی در مورد دسترسی، تعامل ، لایک ها، تعداد ذخیره ها و موارد دیگر را مشاهده کنید.
همچنین این برنامه یک داشبورد حرفه ای برای کنترل اکانت نیز دارد؛ ولی پولی است و به رایگان در دسترس نیست؛ البته می توانید برای یک مدت کوتاه آن را تجربه کنید و در صورت رضایت آن را خریداری کنید.
این برنامه نیز به طور تخصصی برای آنالیز اینستاگرام طراحی شده است. یکی از نقاط قوت این برنامه قدرت بالا در تجزیه و تحلیل و ردیابی کلمات کلیدی در اینستاگرام است.
از این برنامه معمولا برای اندازه گیری عملکرد هشتگ ها و پیگیری تبلیغات استفاده می شود. همچنین این برنامه می تواند محتوایی که ادمین ها تولید می کنند را کنترل کند یا در مسابقات اینستاگرامی برای کنترل موارد مختلف استفاده شود. همچنین یکی دیگر از نکات مثبت آن وجود امکانات مفیدی برای تجزیه و تحلیل هنگام کار با اینفلوئنسر ها است.
این مورد نیز یکی از موارد محبوب برای آنالیز اینستاگرام است. این برنامه در واقع یک ماشین حساب تعاملی است و به صورت رایگان در اخیتار افراد قرار گرفته است.یکی از نکات مفید این برنامه این است که علاوه بر کنترل حساب خود می توانید از آن برای دیدن اطلاعات در مورد پیج های دیگر نیز استفاده کنید.
 
در این مقاله به طور کامل در مورد آنالیز اینستاگرام صحبت کردیم. متوجه شدیم که برای کنترل حساب اینستاگرام به طور دقیق نیاز به برنامه های جداگانه ای داریم و ما نیز به همین خاطر بهترین برنامه های کنترل حساب اینستاگرام را برای شما معرفی کردیم.


info@bizzone.ir آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.

source

توسط digitalwebmaster