به گزارش وب‌سایت KrebsonSecurity، سرویس فدرال زندان‌های روسیه در ماه گذشته اعلام کرده است که قصد دارد تا از زندانیان متخصص در حوزه‌ی فناوری اطلاعات در شرکت‌های تبلیغاتی داخلی استفاده کند و ظاهراً حالا این برنامه به مرحله اجرایی رسیده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری‌های داخلی روسیه، از ماه مارچ سال گذشته‌ی میلادی 95 هزار جای خالی در پست‌های مرتبط با بخش فناوری اطلاعات در روسیه وجود دارد. این عدد 25 درصد کمتر از ماه فوریه 2021 است و به‌نظر می‌رسد که به‌تعویق افتادن پروژه‌های مختلف به دلیل نبود بودجه‌ی کافی علت اصلی این موضوع بوده است. همچنین اتحادیه‌ی ارتباطات الکترونیک روسیه نیز پیش‌بینی کرده است که چیزی بین 70 تا 100 هزار نیروی کار متخصص در این حوزه روسیه‌ را به مقصد کشورهای دیگری از جمله ایالات متحده، آلمان، گرجستان، قبرس و کانادا ترک خواهند کرد.
خبرگزاری BBC اعلام کرده است که در حال حاضر تعداد 875 هزار زندانی در زندان‌های روسیه به سر می‌برند اما تعداد دقیق زندانیانی که در بخش فناوری اطلاعات تخصص دارند مشخص نیست. خبرگزاری روسی RBC نیز گزارش داده است که سرویس فدرال زندانیان روسیه در حال حاضر در 76 منطقه‌ از سیستم کار اجباری استفاده می‌کند. گفته می‌شود که حقوق این زندانیان ماهانه‌ حدود 20 هزار روبل (معادل 281 دلار) است.
منبع: TechSpot
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster