اپل سال گذشته قابلیت شفافیت رهگیری اپلیکیشن (ATT) را برای کاربران iOS عرضه کرد که به آن‌ها اجازه می‌داد تا مانع از ارسال تبلیغات توسط اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث بشوند.
مارک زاکربرگ همان موقع از این قابلیت انتقاد کرد و گفت که این اقدام اپل باعث کاهش درآمدهای فیس بوک خواهد شد. خیلی از شرکت‌های تبلیغانی نیز از اپل انتقاد کرده‌اند و گفته‌اند که این کار باعث شده تا کسب‌وکارهای نوپا نتواند برای افزایش مشتریان خود تبلیغات کافی به کاربران آیفون ارسال کنند.
 متا اخیرا گفته است که بعد از معرفی این قابلیت از سوی اپل، درآمدهای این شرکت ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافته است و حتی یک موسسه ارزیابی به نام Lotame گزارش داده است که درآمدهای متا به‌خاطر قابلیت ATT اپل ۱۲.۸ میلیارد دلار کاهش یافته است.
حالا دیوید ورنر مدیرمالی متا در متنی که به همه کارکنان این شرکت ارسال کرده است، علاوه بر قابلیت ATT سه عامل دیگر را نیز موجب کاهش درآمدهای فیس بوک دانسته است. این ۳ عامل عبارتند از: جنگ اوکراین، شرایط بد اقتصاد جهانی و کاهش قرنطینه‌ها که باعث شده مردم وقت کمتری را در فضای آنلاین سپری کنند.
به همین‌خاطر، دیوید ورنر گفته است که متا امسال احتمالا نیروی جدیدی کمتری استخدام خواهد کرد تا بتواند با کاهش هزینه‌ها، درآمدهای فعلی خود را همچنان حفظ کند.
با این حال، اپل گفته است که قابلیت ATT این شرکت متا را مجبور به تغییرات در کسب‌وکارهای خودش نخواهد کرد و‌ اپل صرفا از حقوق کاربران خود دفاع کرده است. به نظر اپل، کاربران باید بدانند چه اپلیکیشنی داده‌های آن‌ها را جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را با چه وب‌سایت‌هایی به اشتراک می‌گذارد. بنابراین انتقادات متا قابل‌توجیه نیست و باید به حقوق کاربران احترام گذاشته شود.
منبع: PhoneArena
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster