فناوری نوین UFS 4.0 فناوری جذابی محسوب می‌شود که می‌تواند باعث افزایش سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات روی حافظه گوشی ها شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، راهکار اخیر سامسونگ به نام UFS 4.0 که به تازگی معرفی شده است قابل استفاده در گوشی های هوشمند، تبلت ها و دیگر دستگاه‌های قابل […]
فناوری نوین UFS 4.0 فناوری جذابی محسوب می‌شود که می‌تواند باعث افزایش سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات روی حافظه گوشی ها شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، راهکار اخیر سامسونگ به نام UFS 4.0 که به تازگی معرفی شده است قابل استفاده در گوشی های هوشمند، تبلت ها و دیگر دستگاه‌های قابل حمل خواهد بود. به گفته این شرکت تولید انبوه این حافظه های پر سرعت از سه ماهه سوم سال جاری نیز آغاز می‌شود.
معرفی فناوری UFS 4.0 احتمال استفاده آن در گوشی‌های گلکسی اس ۲۳ و گوشی های تاشو سامسونگ به عنوان اولین دستگاه های استفاده کننده از این حافظه ذخیره سازی را بسیار بیشتر خواهد کرد. اگرچه هنوز سامسونگ این خبر را به طور رسمی تائید نکرده است اما در صورتی که تجهیز گوشی های اندروید به این حافظه ذخیره سازی سرعت آنها به شدت افزایش خواهد یافت.
در فناوری UFS 4.0 پهنای باند می تواند حداکثر به ۲۳٫۲ گیگابایت بر ثانیه برسد. در حالیکه در UFS 3.1 حداکثر پهنای باند نصف این مقدار بوده است. مهمترین مزیت این فناوری استفاده از آن در گوشی‌های هوشمند 5G است که به پردازش حجم زیادی از داده ها نیاز دارند. در فناوری نسل هفتم V-NAND جدید سامسونگ سرعت خواندن و نوشتن به 4200 مگابایت بر ثانیه و 2800 مگابایت بر ثانیه می رسد. از طرفی افزایش بهره‌وری انرژی نیز همراه با بهبودهایی ارائه خواهد شد به طوری که عمر باتری بیشتری را نیز به کاربران ارائه می‌کند. به گفته سامسونگ این حافظه ها می توانند حداکثر تا ظرفیت ۱ ترابایت عرضه شوند که برای گوشی های پرچمدار سامسونگ نسخه ای ایده آل محسوب می شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster