یکی از مقامات بلندپایه اوکراینی در توییت خود از اینترنت ماهواره ای استارلینک به عنوان یک عامل حیاتی برای شهروندان باقیمانده در اوکراین نام برده است. میخایلو فدوروف در این توییت علاوه بر مهم بودن این سرویس اعلام کرد در حال حاضر استارلینک در این کشور حدود ۱۵۰ هزار کاربر دارد. به گزارش سرویس اخبار […]
یکی از مقامات بلندپایه اوکراینی در توییت خود از اینترنت ماهواره ای استارلینک به عنوان یک عامل حیاتی برای شهروندان باقیمانده در اوکراین نام برده است. میخایلو فدوروف در این توییت علاوه بر مهم بودن این سرویس اعلام کرد در حال حاضر استارلینک در این کشور حدود ۱۵۰ هزار کاربر دارد.
به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا، میخایلو فدوروف به عنوان ریاست وزارت دیجیتال اوکراین در ادامه توییت خود به دنبال حمایت از چنین فناوری هایی، آنها را در ساخت مناطق نابود شده و بازسازی حیاتی دانسته و گفته است: با وجود مشکلات پیش آمده اوکراین همچنان متصل باقی خواهد ماند.
استارلینک از سال ۲۰۱۸ تا کنون پس از ارسال نمونه های اولیه ماهواره خود توانسته اتصال اینترنت را برای تمام ساکنین کره زمین فراهم کند. این شرکت اکنون پس از پرتاب های متعدد توانست دو هزار ماهواره را در مدار قرار دهد. پس از آغاز جنگ روسیه علیه اوکراین نیز به در خواست فدوروف پایانه های استراتژی برای کاربران اوکراینی ارسال شد. پس از آن نیز ایلان‌ماسک از حمایت این سامانه در اوکراین و ارسال پایان های بیشتر خبرداد.
به نظر می‌رسد هزینه خدمات اینترنتی در این کشور و همچنین ارسال سامانه های مربوط به استارلینک توسط دولت آمریکا تامین می گردد. ۱۵۰۰ پایانه ارسالی به اوکراین که توسط دولت آمریکا تهیه شد و کمپانی اسپیس ایکس نیز حدود ۳۶۷۰ پایانه خود را به این کشور اهدا کرد. بدین ترتیب جمع پایانه‌های استارلینک که به اوکراین ارسال شدند به بیش از ۵ هزار پایانه می رسد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster