به نظر می رسد برخی سودجویان پس از سرقت اطلاعات از شرکت‌های بزرگ فناوری از آنها برای اخاذی جنسی از زنان استفاده می کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش‌هایی اخیراً در گیزمودو و بلومبرگ منتشر شده که نشان می‌دهد برخی از مجرمان و سودجویان با دسترسی به برخی اطلاعات حساس کاربران […]
به نظر می رسد برخی سودجویان پس از سرقت اطلاعات از شرکت‌های بزرگ فناوری از آنها برای اخاذی جنسی از زنان استفاده می کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش‌هایی اخیراً در گیزمودو و بلومبرگ منتشر شده که نشان می‌دهد برخی از مجرمان و سودجویان با دسترسی به برخی اطلاعات حساس کاربران در شبکه های اجتماعی نظیر توییتر، متا، اسنپ و یا از طریق اپل، آلفابت و دیسکورد از آن‌ها برای اخاذی استفاده می کنند. این اطلاعات از طریق هک کردن حساب های قربانیان و با جمع آوری داده هایی مانند نام، ایمیل آی پی و حتی آدرس فیزیکی انجام می شوند.
به نظر می رسد این گونه اقدامات بخشی از جرایم جدید سایبری محسوب می شود که در آن هکرها پس از دستیابی به اطلاعات مربوط به سیستم های هک شده پلیس از طریق آن برای ارسال احضاریه های جعلی استفاده می کنند. آنها این حساب های ایمیلی را در دارک وب تهیه کرده و برای مشتریان ارسال می‌کنند. طبق اطلاعات منابع مختلف، داده های اولیه توسط هکرها دریافت و از آن برای هک کردن حساب های قربانیان استفاده میشود. حتی از آن برای تشویق انتشار محتوای جنسی و یا اشکال مختلف آزار و اذیت آنلاین توسط قربانیان نیز استفاده خواهد شد. در مواردی برخی از این سودجویان قربانیان خود را تحت فشار قرار دادند تا علاوه بر باج خواهی نام یکی از مجرمان سایبری را روی دست خود حک کرده و تصاویر آن را منتشر کنند.
گزارش های بلومبرگ نشان می دهد برخی از این عوامل نوجوانان ساکن ایالات متحده آمریکا هستند. بسیاری از شرکت‌های فناوری مانند دیسکورد تمامی درخواست های مربوط به اشتراک گذاری اطلاعات را پیش از انتشار بررسی می‌کنند تا از منبع آن مطمئن شوند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster