بر اساس گزارش خبرگزاری Digitimes، عرضه‌ی تراشه‌های سری Zen 5 ای ام دی در صورتی که این شرکت قصد استفاده از فرآیند تولید 3 نانومتری TSMC را داشته باشد، احتملاً با تاخیر مواجه خواهد شد چرا که در حال حاضر اولویت اصلی TSMC ارائه‌ی این فرآیند به شرکت‌های اینتل و اپل است.
هر چند که اینتل و اپل جزو مشتریان ویژه‌ی TSMC محسوب می‌شوند اما شرکت‌های ای ام دی، انویدیا و مدیاتک نیز قصد دارند تا از فرآیند تولید 3 نانومتری این کمپانی تایوانی در تراشه‌های نسل بعدی خود اسنتفاده کنند. با این وجود، پیش‌بینی می‌شود که این تراشه‌ها حداقل تا سال 2024 و یا حتی 2025 میلادی به بازار عرضه نخواهند شد. در حال حاضر هنوز نمی‌توان استفاده‌ی ای ام دی از فرآیند 3 نانومتری TSMC در سری Zen 5 را تایید کرد اما از آن‌جایی که تراشه‌های Zen 4 این شرکت از فرآیند 5 نانومتری TSMC بهره برده‌اند، احتمال وقوع چنین موضوعی افزایش پیدا می‌کند.
با این وجود، ممکن است که ای ام دی در تراشه‌های نسل بعدی خود از فرآیند تولید N5P بهره ببرد که عملکرد آن بسیار بهتر از فرآیند N5 و فرآیند 4 نانومتری TSMC است. همچنین احتمال دارد که ای ام دی موفق شود تا TSMC را برای ارائه‌ی فرآیند 3 نانومتری خود به این شرکت متقاعد کند اما از آن‌جایی که TSMC شرکت‌های اینتل و اپل را در اولویت قرار داده است، موجودی تعداد تراشه‌های سری Zen 5 در سال 2024 بسیار کم خواهد بود.
در حال حاضر محتمل‌ترین استراتژی، عرضه‌ی تراشه‌های سری Zen 4 در سال 2022، عرضه‌ی سری Zen 4 با فناوری V-Cache در سال 2023 و عرضه‌ی سری Zen 5 در سال 2024 است. توجه داشته باشید که تمام این اطلاعات در حد گمانه‌زنی بوده و ای ام دی هیچ یک از آن‌ها را تایید نکرده است.
منبع: Wccftech
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster