ویتنام یک پل به طول بیشتر از 600 متر با کف شیشه‌ای ساخته که از آن به عنوان «طولانی‌ترین پل شیشه‌ای جهان» یاد می‌شود. طبق گزارش‌های منتشر شده، این پل که «Bach Long» نام دارد، از سه لایه شیشه 40 میلی‌متری ساخته شده است.
پل Back Long (به معنای اژدهای سفید) در اوایل اردیبهشت ماه و در شهر «سون لا» ویتنام افتتاح شده است. طول این پل به طور دقیق 632 متر است که طبق گفته شرکت سازنده، طولانی‌ترین پل با کف شیشه‌ای در جهان محسوب می‌شود. با این حال، مقامات کتاب رکوردهای جهانی گینس این ماه از پل بازدید خواهند کرد تا رکورد احتمالی آن را ثبت کنند.
پل مذکور، در فاصله 150 متری دره‌ای سرسبز و در بین دو کوه قرار گرفته است. افرادی که روی پل قدم می‌گذارند، در واقع روی سه لایه 40 میلی‌متری شیشه‌ای این کار را انجام دهند. با وجود جنس بسیار نازک استفاده شده برای ساخت این پل، شرکت مسئول آن توضیح می‌دهد که تقریبا 500 نفر به صورت همزمان می‌توانند روی آن حضور داشته باشند. همچنین آن‌ها ظاهرا استقامت پل را با خودروهای سنگین و کامیون‌ها آزمایش کرده‌اند.
ویتنام با انجام کارهایی مانند رونمایی از این پل، تلاش دارد تا پس از دو سال مواجهه با همه‌گیری ویروس کرونا، یک بار دیگر صنعت گردشگری خود را برای تمام جهان به نمایش بگذارد. پس از کرونا، این کشور در مارس سال 2020 مرزهای خود را به طور کامل روی مسافران بست و صدور ویزای توریستی را نیز متوقف کرد.
در آن زمان و همزمان با شیوع همه‌گیری، اداره گردشگری ویتنام تخمین زده بود که ویروس کرونا تنها در سه ماه می‌تواند 4 میلیارد دلار به صنعت گردشگی این کشور خسارت وارد کند. با این حال، در ماه مارس امسال، مرزهای این کشور به روی گردشگران بین‌المللی یک بار دیگر باز شد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster