محققان آمریکایی نوع جدیدی از ردیاب های پوشیدنی را توسعه دادند که می تواند برای بررسی سلامتی بدن گازهای منتشر شده از پوست را اندازه گیری کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندانی آمریکایی نسل جدیدی از ردیاب های پوشیدنی را برای بررسی سلامتی بدن ارائه کردند. پیش از این با بررسی […]
محققان آمریکایی نوع جدیدی از ردیاب های پوشیدنی را توسعه دادند که می تواند برای بررسی سلامتی بدن گازهای منتشر شده از پوست را اندازه گیری کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندانی آمریکایی نسل جدیدی از ردیاب های پوشیدنی را برای بررسی سلامتی بدن ارائه کردند. پیش از این با بررسی نشانگرهای زیستی انسانی برای تعیین معیار های سلامتی بدن از مواد شیمیایی دفع شده با عرق به وسیله سیگنال های الکتریکی استفاده می‌شد. اما حسگرهایی که بتواند چنین کاری انجام دهد برای خواندن اطلاعات به مقادیر زیادی از این مواد شیمیایی نیاز دارند.
 پژوهش جدید ساخت یک حسگر پوشیدنی را با هدف تشخیص سلامتی بدن از طریق گاز های منتشر شده امکان پذیر می کند. آنتونی آن رینو مهندس علوم مواد از دانشگاه ایالتی اوهایو و یکی از محققان این پروژه می‌گوید: حسگر ساخته شده به صورت کاملا غیر تهاجمی کار میکند.
 پیش از این کلیه دستگاه‌های پوشیدنی سلامتی مانند ساعت های هوشمند تنها قابلیت اندازه گیری ضربان قلب یا دمای بدن را داشتند. اما درین ردیاب پوشیدنی امکان بررسی نشانگرهای زیستی مرتبط با اختلالات متابولیک مانند بیماری های قلبی و دیابت نیز وجود دارد. ایرن گوما، مهندس علوم مواد می‌گوید: از طریق پوست می توان مشکلات سلامتی را تشخیص داد. هنوز سال ها زمان نیاز است تا این پروژه به طور کامل تکمیل شود اما احتمالاً طی ۶ ماه آینده با اثبات مفهومی میتوان آزمایش آن روی انسانها را آغاز کرد.
 به گفته گوما در نهایت محصول نهایی یک دستگاه کوچک است که کاربر آن را روی نقاطی از بدن با تعرق کمتر قرار می دهد. بدین ترتیب با کاربرد بیشتر چنین دستگاه های پوشیدنی در زندگی ادغام پزشکی و فناوری نیز بیشتر خواهد شد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster