به‌عقیده‌ی DxOMark، بسته به اینکه کدام مدل Exynos 2200 یا Snapdragon 8 Gen 1 گلکسی S22 را می‌خرید، عمر باتری متفاوتی بین آن‌ها وجود دارد.
DxOMark نتایج آزمایش باتری یکی از سه گوشی پرچم‌دار ۲۰۲۲ سامسونگ، یعنی گلکسی S22 را در نسخه‌ی مجهز به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل یک در سال جاری میلادی منتشر کرده است. برای یادآوری، سامسونگ گلکسی اس ۲۲ را با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل یک در بیشتر بازارها و اگزینوس ۲۲۰۰ را در سایر بازارها ازجمله اروپا می‌فروشد. با اینکه وب‌سایت مذکور قبلاً تفاوت‌های کیفیت دوربین بین این دو تراشه را مطرح کرده است؛ به‌نظر می‌رسد که تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل یک در برخی سناریوها ازنظر عمر باتری بهتر ظاهر شده است.
گفتنی است که به‌طور‌کلی اسنپدراگون ۸ نسل یک نیز ازنظر عمر باتری عملکرد خوبی ندارد. به‌عقیده‌ی DxOMark، مدل مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل یک در جایگاه ۶۰ در رتبه‌بندی باتری قرار دارد و پشت‌سر گوشی‌هایی مانند آیفون ۱۲ مینی و پیکسل ۵ گوگل جای می‌گیرد. باوجود‌این، مدل مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل یک به‌راحتی از مدل اگزینوس ۲۲۰۰ پیشی گرفته است؛ مدلی که در جایگاه ۶۴ قرار دارد.
عملکرد باتری گلکسی اس ۲۲-۱

همان‌طورکه تصاویر نشان می‌دهد، آزمایش‌های DxOMark مشخص کرده است که مدل اسنپدراگون ۸ نسل یک، ۱۰ ساعت بیشتر از مدل اگزینوس ۲۲۰۰ در طول مکالمات تلفنی دوام می‌آورد. در مقام مقایسه، هنگام پخش موسیقی این فاصله به ۲ ساعت کاهش پیدا می‌کند؛ اما مدل اسنپدراگون ۸ نسل یک گلکسی اس ۲۲ از این نظر حدود ۴۱ ساعت با آیفون ۱۳ مینی فاصله دارد. درضمن، هر دو نسخه‌ی گلکسی S22 تقریباً به‌اندازه مساوی هنگام استفاده از دوربین یا GPS دوام می‌آورند.
عملکرد باتری گکسی اس ۲۲ در برابر اس ۲۱ و آیفون ۱۳ مینی
درمقابل، مدل اگزینوس ۲۲۰۰ زیر بار سنگین پردازنده گرافیکی به زمان اجرای عالی دست پیدا می‌کند. درمجموع، هیچ‌یک از مدل‌های گلکسی اس ۲۲ در آزمون‌های عمر باتری عملکرد درخشانی از خود نشان نمی‌دهند و این موضوع درباره‌ی گلکسی اس ۲۱ و گلکسی S21 FE نیز صدق می‌کند که با تراشه‌های اگزینوس بررسی شده‌اند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster