اپل در سه‌ماهه‌ی دوم سال مالی 2022 میلادی موفق به ثبت رکورد جدیدی از نظر درآمد شد که بخش بزرگی از آن به ‌لطف فروش گوشی‌های آیفون و رایانه‌های مک‌ بوده است. با این وجود، تبلت‌های سری آیپد به علت مشکلات کمبود تراشه و موجودی کم نتوانستند عملکرد قابل قبولی را در این بازه‌ی زمانی از خود به جا بگذارند.
اپل به‌تازگی گزارش عملکرد مالی خود در سه‌ماهه‌ی دوم سال مالی 2022، که شامل ماه‌های ژانویه، فوریه و مارچ می‌شود را منتشر کرده است. این گزارش به عملکرد فوق‌العاده و بالاتر از حد انتظار اپل در بخش‌ درآمدزایی و سود خالص اشاره دارد. این غول فناوری آمریکایی موفق شد تا در بازه‌‌ی زمانی مذکور به درآمد 97.3 میلیارد دلار و سود 25 میلیارد دلار دست پیدا کند که رشد 9 درصدی آن نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2021 را نشان می‌دهد.
گوشی‌های سری آیفون کماکان بیشترین سود را برای اپل به همراه داشته‌اند. این شرکت موفق شد تا از طریق فروش گوشی‌های خود به درآمد 50.6 میلیارد دلار (رشد 5.5 درصدی نسبت به سال گذشته) دست پیدا کنید. همچنین مک‌ها و گجت‌های پوشیدنی اپل نیز به ترتیب 10.4 میلیارد دلار (رشد 14.3 درصد) و 8.8 میلیارد دلار (رشد 12.2 درصد) درآمد را برای این شرکت به همراه داشته‌اند.
همچنین بخش سرویس‌های اپل نیز به رکورد درآمد 19.8 میلیارد دلاری دست پیدا کرد که نسبت به سال 2021 رشدی 17.2 داشته‌اند. لیست سرویس‌های اپل شامل اپ استور، آی‌کلود، اپل موزیک و اپل تی وی پلاس می‌شود. با این وجود، فروش تبلت‌های آیپد با افتی 2.2 درصدی نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال 2021 به 7.6 میلیارد دلار رسید. تیم کوک، مدیر عامل اپل، مشکلات کمبود تراشه را علت اصلی این موضوع اعلام کرده است. در حال حاضر باید منتظر ماند و دید که عملکرد اپل در دوران پساکرونا به چه صورت خواهد بود.
منبع: TechSpot
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster