آلزایمر یک بیماری تقریبا ناشناخته است که هنوز درمان و دلیل دقیق و مشخصی برای بروز آن پیدا نکرده‌ایم. به همین دلیل پژوهشگران منابع مختلف را بررسی می‌کنند و حالا محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن در مطالعه‌ای جدید از تاثیر امواج گوشی‌های موبایل (EMF) در ایجاد یا بروز آن خبر داده‌اند.
بر اساس بیانیه مطبوعاتی که در مورد این تحقیق منتشر شده، امواج و میدان‌های الکترومغناطیسی تولید شده از گوشی‌های هوشمند ممکن است باعث ایجاد یا بدتر کردن فرآیند تجمع کلسیم در مغز شوند. هم اکنون اکثر دانشمندان موافق هستند که آلزایمر به دلیل تجمع کلسیم بیش از حد در مغز به وجود می‌آید.
علاوه بر اینکه در این تحقیقات، مشخص شده افرادی که در معرض EMF قرار دارند، بیشتر مستعد ابتلا به آلزایمر هستند. برخی مطالعات نشان می‌دهند که این امواج دوره نهفتگی طبیعی 25 ساله آلزایمر را نیز کاهش می‌دهند.
محققان تاکنون موفق شده‌اند تا صحت این تئوری را روی مدل‌های حیوانی آزمایش کنند. هرچند این تحقیقات باید بیشتر مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند، اما با توجه به گستردگی بازار گوشی‌های موبایل و دسترسی اکثر مردم به آن‌ها، پژوهش اخیر به خطر بسیار بزرگی اشاره دارد.
پیش از این هم محققان دیگری در سال 2008 متوجه شده بودند که 2 ساعت قرارگیری در معرض تشعشات با شدت بسیار کم، مغز موش‌های جوان را تا حد زیادی تخریب می‌کند. همچنین در طول 4 هفته، 34 درصد از سلول‌های مغز آن‌ها از بین می‌رود.
سپس در سال‌های 2013 و 2016، دانشمندان با بررسی پالس‌های EMF در موش‌ها، متوجه تغییرات خاص مربوط به آلزایمر در آن‌ها شدند. با این وجود، تغییرات دیده شده در هیپوکامپ، ناحیه‌ای از مغز که به شدت تحت تاثیر آلزایمر قرار می‌گیرد، بسیار کم بود.
طبق گزارش انجمن آلزایمر، بیش از 6.5 میلیون آمریکایی با حداقل 65 سال به آلزایمر مبتلا هستند. هفتاد و سه درصد از این تعداد 75 سال یا بیشتر دارند و تعداد مبتلایان هر سال در حال افزایش پیدا کردن است. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، تا سال 2050 تعداد افراد مبتلا به آلزایمر با حداقل 65 سال سن، ممکن است به 13 میلیون نفر برسد که تقریبا دو برابر میزان امروزی است.
آلزایمر تقریبا در تمام جوامع وجود دارد و نکته مهم دیگر، کشنده بودن آن است. طبق داده‌های انجمن، از هر سه سالمند، عمر یک نفر به دلیل این بیماری یا سایر بیماری‌های زوال عقل پایان می‌یابد.
تاکنون در گزارش‌های دیگری به تشعشات گوشی‌های موبایل اشاره شده است. اگرچه موسسه ملی سرطان هرگونه ارتباط بین آن‌ها و سرطان را بعید می‌داند، اما نشریه معتبر Healthline اعتقاد دارد که مشکلات رایجی مانند سردرد، بی‌خوابی و مواردی دیگری با آن‌ها در ارتباط هستند. همچنین پیش از این در مطلب دیگری، گوشی‌های اندرویدی که بیشترین میزان تشعشع دارند را فهرست کرده بودیم.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster