بر اساس اسناد و پرونده‌های نظارتی منتشر شده، «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا، حدود 4.4 میلیون سهام خود از غول خودروسازی را به ارزش 4 میلیارد دلار در روز سه‌شنبه فروخته است.
طبق گزارش‌های منتشر شده، ماسک در مجموع پنج فرم 4 را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه کرده که تمام 138 تراکنش فردی او را پوشش می‌دهد. بر اساس محاسبات TechCrunch، ارزش سهام فروخته شده، نزدیک به 4 میلیارد دلار است. به گزارش رویترز، این میزان معادل 2.6 درصد از سهام او در تسلا محسوب می‌شود.
ایلان ماسک سپس در پاسخ به یکی از کاربران و در رابطه با فروش سهام تسلا در توییتر نوشت: «پس از امروز هیچ فروش دیگری برای TSLA برنامه ریزی نشده است».
ماسک در ماه‌های نوامبر و دسامبر سال گذشته، پس از نظرسنجی از کاربران توییتر در مورد فروش 10 درصد از سهام خود از شرکت تولیدکننده خودروبرقی، نیز 16.4 میلیارد دلار از سهام این شرکت را فروخته بود.
در این اسناد اشاره‌ای نشده که چرا ماسک تصمیم به فروش سهام خود گرفته است. با این وجود، مدیرعامل تسلا اخیرا هفته‌های پرخبری را پشت سرگذاشته است و حالا می‌توان از او به عنوان مالک جدید شبکه اجتماعی توییتر هم یاد کرد.
بنابراین، می‌توان انتظار داشت تا با پول به دست آمده از طریق فروش سهام تسلا، ماسک بتواند برنامه‌های بحث‌برانگیز خود برای این شبکه اجتماعی را دنبال کند. هرچند هنوز به طور دقیق مشخص نیست، ثروتمندترین فرد جهان، چه برنامه‌هایی برای توییتر دارد، اما پیش از این در مطلب «ایلان ماسک چه برنامه‌هایی برای توییتر دارد؟» برخی برنامه‌های قابل انتظار او را مرور کردیم.
از زمانی که ماسک در فروردین ماه، با خرید 9.2 درصد از سهام توییتر به بزرگ‌ترین سهام‌دار این شبکه اجتماعی تبدیل شد، سهام تسلا نزدیک به 20 درصد کاهش یافته است. به همین منظور، سرمایه‌گذاران ابراز نگرانی کرده‌اند که ماسک ممکن است محبور شود برای تامین مالی سهم خود، محبور به فروش سهام تسلا شود.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster