چهار فضانورد ماموریت کرو ۴ ناسا زمین را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی ترک کردند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، 4 خدمه ناسا در این ماموریت عبارتند از کیل لیندگرن، که به عنوان فرمانده در این ماموریت حضور دارد، خلبان رابرت هاینز و دو متخصص به نام های جسیکا واتکینز و […]
چهار فضانورد ماموریت کرو ۴ ناسا زمین را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی ترک کردند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، 4 خدمه ناسا در این ماموریت عبارتند از کیل لیندگرن، که به عنوان فرمانده در این ماموریت حضور دارد، خلبان رابرت هاینز و دو متخصص به نام های جسیکا واتکینز و سامانتا کریستوفورتی.
این ماموریت صبح امروز از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا آغاز شد. وظیفه حمل این چهار خدمه نیز برعهده کپسول دراگون به نام آزادی بوده است. این ماموریت بارها به دلیل شرایط بد جوی و همچنین تعویق بازگشت فضانوردان ماموریت خصوصی اکسیوم اسپیس به تعویق افتاده بود. به طوری که قرار بود هفته گذشته این ماموریت انجام شود.
طبق برنامه ریزی های انجام شده این چهار خدمه حدود ساعت 4:45 دقیقه بامداد فردا به ایستگاه فضایی می رسند و پس از آن نیز در ساعت ۶ و ۱۵ دقیقه صبح دریچه های بین فضاپیما و ایستگاه فضایی باز خواهد شد. مدت زمان حضور خدمه در ایستگاه فضایی حدود ۶ ماه برنامه ریزی شده است. ماموریت کرو ۴ سومین مأموریت عملیاتی سرنشین‌دار اسپیس ایکس محسوب می شود. پیش از این نیز ماموریت کرو 3 با زمان تقریبی شش ماه توسط اسپیس ایکس برای پرتاب و بازگرداندن فضانوردان انجام شده بود. هم اکنون خدمه های ماموریت قبل نیز در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster