کالیفرنیا برای مدت کوتاهی در اوایل سال میلادی کنونی توانست با استفاده از انرژی تجدید پذیر ۹۷ درصد از برق مصرفی خود را تامین کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ایالت کالیفرنیا در برنامه‌ریزی‌های خود تصمیم دارد طی بیست و پنج سال آینده یک شبکه برق عاری از کربن داشته باشد. به […]
کالیفرنیا برای مدت کوتاهی در اوایل سال میلادی کنونی توانست با استفاده از انرژی تجدید پذیر ۹۷ درصد از برق مصرفی خود را تامین کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ایالت کالیفرنیا در برنامه‌ریزی‌های خود تصمیم دارد طی بیست و پنج سال آینده یک شبکه برق عاری از کربن داشته باشد. به همین دلیل در اوایل ماه جاری میلادی طی مدت کوتاهی این بخش از آمریکا توانست ۹۷ درصد از برق خود را از طریق انرژی تجدید پذیر تامین کند که در نوع خود رکوردی جدید محسوب می شود .
در تاریخ ۳ آوریل ایالت کالیفرنیا رکورد جدیدی را در استفاده از انرژی تجدید پذیر ثبت کرد. البته پیش از آن نیز به مدت یک هفته با استفاده از انرژی تجدید پذیر توانست برق مصرفی 96.4 درصد از برق شبکه را تامین کند. در بیانیه مدیرعامل اپراتور مستقل سیستم کالیفرنیا آمده است: اگرچه رکوردهای کسب شده به زمان کوتاهی تعلق دارد اما همین پیشرفت ها می تواند کمک کند تا با اتکا بر آن به اهداف بلند مدت در مورد انرژی پاک دست پیدا کنیم.
 به طور کلی در فصل بهار استفاده از انرژی تجدیدپذیر تولید شده از خورشید و باد به حداکثر میزان خود می رسد. زیرا آب و هوای مطلوب در این بازه زمانی و زاویه مناسب خورشید باعث دستیابی به آن خواهد شد. در هر صورت دستیابی کالیفرنیا به این رکورد ۹۷ درصدی نوعی دستاورد بزرگ محسوب می‌شود. این کشور با غیرفعال کردن بسیاری از نیروگاههای گازی خود قصد دارد با هدف حمایت از مسائل زیست محیطی بیش از پیش به منابع دوره‌ای مانند خورشید و باد متکی باشد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster