رشد تقاضا برای خرید کامپیوترهای شخصی افزایش درآمد برای مایکروسافت را به‌دنبال داشته است.
همان‌طور که پیش‌تر در زومیت خواندید، درآمد ۴۹/۴ میلیارد دلاری مایکروسافت در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۲ بیش از انتظارات بوده و ۱۸ درصد رشد سالانه را تجربه کرده است.
به‌طور دقیق‌تر، تنها بخش کامپیوترهای شخصی (More Personal Computing) توانسته تا درآمدی ۱۴٫۵ میلیارد دلاری را ثبت کند که در مقایسه سال گذشته رشدی ۱۱ درصدی را تجربه کرده؛ علاوه‌براین بخش‌های سرفیس و ویندوز همانند انتظار به‌ترتیب با رشدی ۱۳ و ۱۱ درصدی مواجه شده‌اند.

به گفته مایکروسافت درآمد حاصل از لایسنس ویندوز برای تولیدکنندگان به لطف رشد تقاضا در بازار کامپیوترهای شخصی که هزینه لایسنس بالاتری در مقایسه با نسخه تجاری دارد نیز افزایش داشته است. به‌طور ویژه درآمد بخش محصولات تجاری و سرویس‌های ابری به لطف مایکروسافت ۳۶۵ رشدی ۱۴ درصدی را تجربه کرده‌اند.
خلاصه‌ای از عملکرد بخش کامپیوترهای شخصی مایکروسافت در ادامه آمده است:

  • رشد ۱۱ درصدی درآمد حاصل از لایسنس ویندوز برای تولیدکنندگان
  • رشد ۱۴ درصدی درآمد محصولات تجاری ویندوز و سرویس‌های ابری
  • رشد ۴ درصدی درآمد ایکس باکس و سرویس‌های گیمینگ
  • رشد ۲۳ درصدی درآمد حاصل از جست‌وجو و تبلیغات (منهای هزینه‌های ترافیک)
  • رشد ۱۳ درصدی درآمد بخش سرفیس

طبق پیش‌بینی مایکروسافت در فصل گذشته، انتظار می‌رفت تا درآمد بخش سرفیس به دلیل افزایش تقاضا درمیان جوانان افزایش یابد که به‌نظر می‌رسد غول ردموندی توانسته تا مطابق پیش‌بینی‌ها عمل کند. همچنین ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت به‌زودی پیش‌بینی خود از فصل مالی بعدی را منتشر خواهد کرد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster