در حال حاضر بیش از 34 میلیون بدافزار جدید در سال 2022 در پلتفرم‌های مختلف شناسایی شده که بیشترین تعداد آن‌ها متعلق به سیستم‌ عامل‌های ویندوز و اندروید بوده است. به‌نظر می‌رسد که این سیستم‌ عامل‌ها کماکان بیشتر از پلتفرم‌های اپل در معرض خطر آلوده‌شدن به بدافزارها هستند.
بر اساس گزارش Atlas VPN، روزانه تعداد 316 هزار بدافزار جدید در سال 2022 طراحی می‌شود و ماه ژانویه با 11.41 میلیون نمونه‌ی جدید بیشترین تعداد بدافزار تا به این‌ جای سال را داشته است. این عدد برای ماه‌های فوریه و مارچ به ترتیب 8.93 و 8.77 میلیون بوده است. در مجموع، تعداد بدافزارهای جدید شناسایی‌شده در سه‌ماهه‌ی اول سال 2022 به 29.11 میلیون عدد رسید و تعداد 5.65 میلیون بدافزار دیگر نیز در پایان ماه آپریل به این عدد اضافه شد.
گزارش Atlas VPN نشان می‌دهد که از مجموع 34 میلیون بدافزار جدید، بیش از 25 میلیون نمونه در سیستم‌عامل ویندوز شناسایی شده‌ و سهم اندروید نیز 536 هزار عدد بوده است. در این بین، پلتفرم‌های اپل از امنیت بالاتری برخوردار بوده و بدافزارهای کمتری در آن‌ها مشاهده شده است. سیستم عامل مک او اس با 2000 بدافزار جدید، بیشترین تعداد بدافزار در بین پلتفرم‌های اپل در سال 2022 را به خود اختصاص داده است. با این وجود اپل از تعداد بدافزارهای کشف‌شده در مک او اس ناراضی بوده چرا که این آمار در مقایسه با سیستم عامل آی او اس بسیار بیشتر است.
منبع: AppleInsider
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster