بررسی آنر X30 5G نشان می‌دهد حدود ۴۰ درصد از قطعات موردنیاز برای تولید این گوشی را شرکت‌های آمریکایی تأمین می‌کنند.
به‌نظر می‌رسد آنر که قبلاً زیرنظر برند هواوی فعالیت می‌کرد، وابستگی خود به این شرکت را کاهش درخورتوجهی داده است. بررسی گوشی آنر X30 5G نشان می‌دهد بیش از ۴۰ درصد از قطعات این دستگاه از تأمین‌کنندگان آمریکایی خریده شده است. این موضوع به‌وضوح نشان می‌دهد تحریم‌هایی که ایالات متحده قبلاً به آنر اعمال کرده بود، به‌مرور کاهش یافته است.
تأمین کنندگان قطعات آنر X30
به‌گزارش Gizmochina، تولید آنر X30 5G به‌میزان چشمگیری به تأمین‌کنندگان آمریکایی وابستگی دارد و بسیاری از قطعات موردنیاز برای ساخت این گوشی از این کشور خریده می‌شوند. X30 5G گوشی میان‌رده‌ای است که دسامبر ۲۰۲۱ معرفی شد. Nikkei Asia با تجزیه‌وتحلیل قطعات این دستگاه اعلام کرده است که هزینه‌ی موردنیاز برای تولید آن ۲۱۷ دلار است.
براساس گزارش این نشریه، قطعات تولیدشده در ایالات متحده ۳۹ درصد از هزینه‌ی تخمینی تولید این گوشی را تشکیل می‌دهند. همچنین در این گزارش، اشاره شده است که فقط ۱۰ درصد از قطعات به‌کار‌رفته در آنر X30 5G را شرکت‌های چینی تآمین کرده‌اند.
کوالکام شرکتی آمریکایی است که مودم و پردازنده‌ی گوشی آنر X30 5G را تولید می‌کند. این در حالی‌ است که شرکت آمریکای دیگری به نام Qorvo پردازنده‌های ارتباطی این گوشی را تأمین کرده است. حدود ۱۶ درصد از قطعات اصلی این گوشی را نیز شرکت‌های ژاپنی، مانند Taiyo ،Murata ،TDK، سونی و Yuden تولید کرده‌اند.
تأمین کنندگان قطعات آنر X30

وابستگی آنر X30 5G به قطعاتی که از کشورهای خارجی تأمین می‌شوند، ممکن است نشان‌دهنده‌ی پایین‌تر‌بودن سطح کیفی برخی قطعات چینی باشد. بدین‌ترتیب، به‌نظر می‌رسد مسیر حرکت آنر در بازارهای جهانی بهتر از حضور این شرکت در چین است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster