اپل از زمان آیفون ۱۲ هیچ شارژری در جعبه گوشی‌های آیفون ارائه نکرده است و در توجیه این کار دلایل زیست‌محیطی را آورده است.
اپل می‌گوید که با حذف شارژر از داخل جعبه گوشی‌هایش بیش از ۵۵۰ هزار تن سنگ معدن کمتری استخراج شده و به این ترتیب آسیب کمتری به منابع زمین وارد شده است.

به‌گفته اپل حذف شارژر از داخل جعبه‌ها نه‌تنها باعث حفظ منابع زمین شده بلکه باعث کاهش مصرف پلاستیک در تولید جعبه‌ها نیز شده است. این کار باعث شده تا میزان مصرف پلاستیک حدود ۶۰ تن کاهش بیابد.
با این حال، به نظر می‌رسد که مشتریان اپل از حذف شارژر از داخل جعبه‌های آیفون چندان راضی نیستند و انتقادات زیادی به این اقدام کوپرتینویی‌ها دارند. یکی از مشتریان گفته است مگر می‌شود یک گوشی بدون شارژر عرضه بشود. یکی دیگر نیز گفته است که اگر قرار به حفظ محیط زیست باشد باید تولید آیفون را کلاً متوقف کرد.
در هر حال، به نظر می‌رسد حذف شارژر از داخل جعبه‌ها کاملا به نفع اپل شده و طبق برخی گزارش‌ها با این کار درآمد کوپرتینویی‌ها ۶.۵ میلیارد دلاری افزایش یافته است. اپل حتی بعد از حذف شارژرها، قیمت آیفون‌ها را کاهش نداده است. اخیرا نیز یک دادگاه در برزیل اپل را به‌خاطر حذف شارژر از داخل جعبه آیفون محکوم به پرداخت غرامت کرد و این کار را خلاف حقوق مصرف‌کنندکان دانست.
نظر شما درباره این اقدام اپل چیست؟
منبع: Gizchina
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster