شرکت فراری برای گروه بزرگی از تولیدات خود در کشور چین فراخوان صادر کرد. این فراخوان شامل خانواده Type F142 و Type F142M می‌شود. به گفته کمپانی مشهور و پرطرفدر ایتالیایی در مدل‌های مشمول ممکن است سیستم ترمز با اختلال مواجه شده و از قدرت توقف‌پذیری خودرو کاسته شود، این مشکل ظاهرا از نشت روغن ناشی می شود. این فراخوان در مجموع ۲۲۲۲ خودرو را در بر می‌گیرد و از تاریخ سی‌ام ماه می امسال اجرا خواهد شد.
آنطور که در لیست تنظیم‌کنندگان و قانونگذاران بازار چین آمده، مدل‌هایی مثل ۴۵۸ ایتالیا، ۴۵۸ اسپشیاله، ۴۵۸ اسپشیاله A، ۴۵۸ اسپایدر، ۴۸۸ GTB و ۴۸۸ اسپایدر مشمول این فراخوان هستند.
بد نیست بدانید فراخوان صادر شده در چین در واقع بخشی از یک فراخوان جهانی است که قسمتی از آن سال قبل در آمریکا صدور شد. در آن فراخوان فراری باید ۹۹۸۵ دستگاه از خودروهای خود را به خاطر احتمال نشت روغن ترمز و در نتیجه از دست رفتن قدرت ترمزگیری تست و بازرسی کند. نکته جالب اینکه شرکت بوش به عنوان یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات، فراری را در این فراخوان همراهی می‌کند.
فراخوان بزرگ و چندجانبه فراری با درپوش محفظه روغن ترمز در ارتباط است. به دلیل ایجاد اختلال در عملکرد این درپوش ممکن است داخل محفظه خلا ایجاد شده و در نهایت سیالات به بیرون نشت کنند.
فراری در بیانیه مربوط به فراخوان خود گفته:
«امنیت و سلامتی مشتریان برای ما یک اولویت است. ما مطابق با چارچوب‌های سختگیرانه مربوط به ایمنی و امنیت عمل می‌کنیم تا نسبت به عملکرد درست سیستم‌ها و پروتکل‌ها در همه زمان‌ها اطمینان داشته باشیم.»
انتظار می رود با توجه به حساسیت موضوع، فراری به جای تعمیر قطعات معیوب نسبت به تعویض آن اقدام کند. هرچند اشاره‌ای نشده، اما به احتمال فراوان این فراخوان هیچ هزینه‌ای برای مشتریان فراری نخواهد داشت.
شایان ذکر است همانگونه که در ابتدا اشاره کردیم خانواده Type F142 شامل سری 458 می‌شود. کد Type F142M هم سری 488 را در بر می‌گیرد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster