آمار نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۲ بیش از ۳۴ میلیون نمونه بدافزار جدید کشف شده که اکثر آن‌ها به ویندوز و اندروید ارتباط دارد و سهم مک OS اپل تنها دو هزار مورد از این بدافزارها است.
تا لحظه‌ی نگارش این مقاله بیش از ۳۴ میلیون نمونه بدافزار جدید در سال ۲۰۲۲ کشف شده است و به‌نظر می‌رسد ویندوز و اندروید بیشتر از پلتفرم‌های اپل مثل مک درمعرض خطر هستند.
آن‌طور که Apple Insider می‌نویسد، گروه Atlas VPN مدعی شده که افراد سودجو در سال جاری میلادی روزانه بیش از ۳۱۶ هزار تهدید بدافزاریِ جدید ایجاد کرده‌اند. اطلاعات گروه امنیتی Atlas VPN بر پایه‌ی تجزیه‌و‌تحلیل داده‌های AV-Test GmbH (فروشنده‌ی مستقل آنتی‌ویروس و ابزارهای امنیتی) به دست آمده است.
در ماه اول سال ۲۰۲۲ شاهد بزرگ‌ترین جهش در افزایش تولید بدافزارهای جدید بودیم. در این بازه‌ی زمانی ۱۱٫۴۱ میلیون نمونه بدافزار جدید ثبت شد. در ماه دوم ۲۰۲۲ تعداد بدافزارها به ۸٫۹۳ میلیون رسید و در ماه گذشته‌ی میلادی این عدد ۸٫۷۷ میلیون اعلام شد.
تا پایان فصل اول سال ۲۰۲۲ تعداد تهدیدهای بدافزاریِ کشف‌شده‌ی جدید به عدد فک‌انداز ۲۹٫۱۱ میلیون رسید.
همچنین داده‌ها نشان می‌دهد تا روز ۲۰ آوریل ۲۰۲۲ (۳۱ فروردین ۱۴۰۱) در ماه جاری میلادی حداقل ۵٫۶۵ میلیون بدافزار جدید کشف شده است.
از مجموع بدافزارهای کشف‌شده در سال ۲۰۲۲، بالغ‌بر ۲۵٫۴۸ میلیون نمونه به سیستم‌عامل ویندوز ارتباط دارد. حداقل ۵۳۶ هزار بدافزار کاملاً جدید نیز در اندروید دیده شده است. ظاهراً پلتفرم‌های اپل کمتر از دیگر پلتفرم‌ها با بدافزار مواجه شده‌اند. تعداد بدافزارهای مک OS در سال جاری میلادی به دو هزار مورد می‌رسد.

با وجود اینکه مک OS دارای بدافزارهای نسبتاً کمی است، اپل همچنان اعتقاد دارد تعداد تهدیدهای امنیتی این پلتفرم در مقایسه‌ با iOS «غیرقابل‌قبول» است. iOS به‌طور کامل عاری از آسیب‌پذیری و اکسپلویت نیست، اما این سیستم‌عامل در امنیت بهتری نسبت‌ به مک OS به سر می‌برد.
یکی از انتقاداتی که همواره به اپل وارد می‌شود، بسته بودن پلفترم‌هایش است. شیوع گسترده‌ی بدافزار در پلتفرم‌های رقیب اپل یکی از مواردی است که اهالی کوپرتینو به‌عنوان دلیلی برای بسته‌ نگه‌داشتن پلتفرم‌ها به آن اشاره کرده‌اند. اپل پیش‌تر بارها گفته قوانینی که ایالات متحده و اتحادیه‌ی اروپا به‌دنبال تصویب آن‌ها هستند باعث آسیب به حریم خصوصی و امنیت کاربران آیفون و مک می‌شود.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster