اندروید به روش‌های بی‌شماری به شما اجازه می‌دهد گوشی خود را شخصی‌سازی کنید. از رنگ و شکل آیکون‌ها گرفته تا نحوه پیمایش سیستم. قابلیت شخصی‌سازی به انتخاب اپلیکیشن‌های پیش کارهای رایج مانند برقراری تماس و ارسال پیام هم گسترش یافته است.
بنابراین شاید ترجیح می‌دهید از یک مرورگر با دامنه احترام بیشتر به حریم شخصی استفاده کنید یا در عوض دستیار گوگل، از الکسا استفاده کنید. شما آزاد هستید اپلیکیشن‌های مورد علاقه خود را تنها طی چند قدم دانلود کرده و به عنوان اپلیکیشن پیش فرض انتخاب کنید.
نمونه‌هایی که در ادامه می‌بینید، از این حیث قابل شخصی‌سازی هستند و اگر تمایل داشته باشید، می‌توان اپلیکیشن پیش فرض آن‌ها را تغییر دهید:
اگرچه ما در این مقاله تنها روش تغییر پیش فرض این اپلیکیشن‌ها روی یک گوشی را آموزش می‌دهیم اما فرایند آن برای تمام گوشی‌های دیگر اندروید مشابه یا حداقل تا حد زیادی یکسان است.
دقیقاً می‌توانید با دنبال کردن همین مراحل، لانچر مورد نظر خود را هم انتخاب کنید. همچنین تمام اپلیکیشن‌های دیگری که قابلیت انتخاب پیش فرض را داشته باشند، به همین ترتیب عمل می‌کنند.
علاوه بر مواردی که به آن‌ها پرداختیم، ممکن است بخواهید اپلیکیشن مقصدی که لینک‌های خاصی را باز می‌کند، تغییر دهید. مثلاً، می‌توانید کاری کنید که لینک‌های گوگل پلی استور به جای مرورگر در اپلیکیشن مخصوص آن باز شوند. شما می‌توانید چنین چیزی را یک بار برای همیشه تنظیم کرده یا اجازه دهید هر بار دستگاه از شما بپرسید دوست دارید چه کاری انجام دهید.
نهایتاً می‌توانید تنظیمات را به گونه‌ای انجام دهید تا بتوانید از ویژگی اپ‌های فوری استفاده کنید. دستگاه‌های مجهز به نسخه اندروید ۵ یا بالاتر اجازه می‌دهند شما بدون نیز به دانلود نصب کامل برخی اپلیکیشن‌ها، پیکربندی کوچک‌تر و فشرده‌تر آن‌ها را اجرا کنید.
برخی از توسعه دهندگان بازی‌ها اجازه می‌دهند بدون دانلود کل بازی، آن‌ها را از طریق همین قابلیت تجربه کنید. شما می‌توانید با دانلود و نصب گوگل پلی گیمز، این ویژگی را مورد استفاده قرار دهید. در این اپلیکیشن رسمی گوگل، آیکون Instant play کنار نام برخی از بازی‌ها نشان داده می‌شود، پس می‌توانید آن‌ها را بدون دانلود کردن، اجرا کنید.
این قابلیت به صورت پیش فرض فعال است و می‌توانید در همان صفحه Default app در کنار Opening links، فعال بودن آن را چک کنید. با کلیک روی گزینه Instant apps preferences می‌توانید یک قدم هم فراتر رفته با انتخاب Upgrade web links، این قابلیت را در مرورگر خود هم امتحان کنید.
البته بسیاری از توسعه دهندگان از این ویژگی استفاده نمی‌کنند اما به هر نحو فعال بودن آن مشکلی ایجاد نمی‌کند و می‌تواند مفید واقع شود.
منبع: The Verge
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster