آسمان صحرای یوتا تا چند روز دیگر پر از پهپادهایی خواهد شد که ارتش آمریکا در قالب بزرگ‌ترین گروه از پهپادهای تعاملی آن‌ها را آزمایش می‌کند. در این آزمایش از حداکثر 30 پهپاد برای انجام یک مانور نظامی استفاده خواهد شد.
به گزارش وب‌سایت The Drive، «والتر روگن»، مدیر تیم چند منظوره برخاست عمودی ارتش آمریکا می‌گوید: «فکر می‌کنم آن‌چه خواهید دید دنباله‌ای بر استفاده از جنگ‌افزارهای الکترونیکی و استفاده بیشتر از پهپادهای تعاملی ما به‌صورت دسته‌ای‌ است. احساس می‌کنیم قرار است بزرگ‌ترین دسته از پهپادهای تعاملی تاریخ را با همکاری دارپا (DARPA) و دانشمندان و متخصصان فناوری مرکز فرماندهی موشک و هوانوردی به پرواز درآوریم.»
این آزمایش در رویداد EDGE 22 ارتش آمریکا انجام می‌شود که از 25 آوریل در یوتا آغاز شده و تا 12 مه (5 تا 21 اردیبهشت) ادامه خواهد داشت. در آزمایش پیش رو از پهپادهای ALTIUS 600 و Coyote ساخت Raytheon استفاده خواهد شد. وزن ALTIUS 600 بین 9 تا 12 کیلوگرم است و می‌تواند 444 کیلومتر پرواز کند. این پهپاد قادر به حمل موشک است و می‌تواند به مقابله با سایر پهپادهای جنگی بپردازد.
در پهپاد Coyote ملخ‌ها در انتهای بدنه قرار می‌گیرند و این محصول به عنوان یک پرنده اطلاعاتی و نظارتی کم‌هزینه فروخته می‌شود. البته از این پهپادها برای گردآوری اطلاعات از داخل طوفان‌ها هم استفاده شده است.
این پهپادها از نقاط مختلفی از روی زمین و از آسمان به پرواز در می‌آیند. روگن می‌گوید: «ما این دستگاه‌ها را تقریبا به هر شکلی که بتوانیم به پرواز در می‌آوریم. به عقیده من، این مسئله نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری برنامه‌های هوایی ماست، چرا که می‌توانیم آن‌ها را از آسمان و زمین به پرواز درآوریم.»
این 30 پهپاد قرار است به سمت یک منطقه فرود مشخص حرکت کنند و نیروهای دشمن را تشخیص دهند، سپس موقعیت خود را تثبیت کرده و بعد با مرکز فرماندهی ارتباط برقرار کنند. احتمالا در ادامه دستورهای بعدی متناسب با شرایط به آن‌ها اعلام خواهد شد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster