ویندوز ۱۱ میزبان اپلیکیشن تنظیمات (Settings) جدیدی است که رویکرد مورد علاقه مایکروسافت برای استفاده کاربران از آن را نشان می‌دهد، اما همیشه یک حالت خدا وجود دارد!
اگرچه اپلیکیشن تنظیمات رابط کاربری جدیدی دارد و محدوده گزینه‌های بسیاری را برای بهبود تجربه کاربری رایانه‌های شخصی ارائه می‌دهد اما همان جایگزین تکامل یافته مورد انتظار ما از کنترل پنل این سیستم عامل معروف نیست.
اگر می‌خواهید به گزینه‌های قدیمی کنترل پنل دست یابید، قابلیتی درون ویندوز ۱۱ وجود دارد که با نام حالت خدا (God Mode) شناخته می‌شود. این قابلیت اجازه می‌دهد به بیش از ۲۰۰ گزینه جدید در تنظیمات دست پیدا کنید.
حالت خدای ویندوز ۱۱ دقیقاً مانند نسخه‌های پیشین ویندوز، اساساً یک پوشه میان‌بر به تعداد زیادی از گزینه‌های کنترل پنل یا همه آن‌هاست. این ویژگی کارآمد است چرا که در این روش نیازی به سر و کله زدن با رابط کاربری گیج کننده کنترل پنل نیست.
در حالت خدا همه آیتم‌ها گروه و دسته‌بندی می‌شوند پس یافتن آن‌ها هم ساده است. اگر می‌خواهید بدانید چطور باید از این حالت استفاده کنید، ما این‌جا هستیم تا با این مقاله، به شما کمک کنیم.
به محض آن که مراحل فعال کردن حالت خدا را یاد بگیرید، انجام این کار اصلاً سخت نیست. همچنین جدای از این که این حالت، تنظیمات مهم را در دسترس شما قرار می‌دهد، هیچ خطر دیگری ندارد. اگر می‌خواهید رایانه شخصی خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید که ممکن است به این تنظیمات دست بزند، بهتر است برای او یک حساب دیگر بدون دسترسی به ویژگی‌های ادمین بسازید. در زیر مرحله به مرحله، نحوه فعال کردن حالت خدا در ویندوز ۱۱ را توضیح داده‌ایم:
اگر می‌خواهید به بعضی از تنظیمات قدیمی در ویندوز ۱۱ دسترسی داشته باشید، حالت خدا مسلماً ساده‌ترین راه برای انجام آن است به ویژه با توجه به این که مایکروسافت کنترل پنل کلاسیک را روز به روز، بیشتر از دیدرس کاربران مخفی می‌کند و به عمق سیستم عامل می‌فرستد. اکنون بسیاری از گزینه‌های تنظیمات نیازمند ورود به بخش‌های منشعب است بنابراین داشتن چنین پوشه‌ای که همه تنظیمات را با همدیگر به شما ارائه می‌دهد، می‌تواند بسیار مفید باشد.
از طرفی اگر بعد از انجام این کار متوجه شدید این تنظیمات به درد شما نمی‌خورند، می‌توانید این پوشه را پاک کنید. با پاک کردن پوشه، تمام تنظیمات در جای اصلی خود باقی می‌مانند زیرا شما تنها میان‌برهای آن‌ها را حذف می‌کنید.
منبع: XDA-Developers
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster