مشکلات موجود در زنجیره‌ی تأمین اپل آسیب‌های جدی به فرایند تولید نمایشگرهای آیفون وارد می‌کند.
به‌نظر می‌رسد روزی نیست که اخبار جدیدی از مشکلات زنجیره‌ی تأمین اپل منتشر نشود. اخبار جدید بر تأثیر قرنطینه‌ی اخیر چین روی زنجیره‌ی تأمین تمرکز دارد. اپل امیدوار بود BOE، سازنده‌ی نمایشگر چینی، بتواند در سال جاری ۴۰ میلیون نمایشگر آیفون بسازد. کمبود تراشه‌ی نمایشگر باعث شد هدف نهایی به ۳۰ میلیون کاهش یابد؛ اما هنوز‌هم مشخص نیست که آیا می‌توان به چنین عددی در تولید دست یافت یا باید بازهم انتظارات را کم کرد.
براساس گزارش 9to5mac و با استناد به داده‌های TheElec، وضعیت عرضه‌ی تراشه BOE از گذشته نیز بدتر شده است. به‌دلیل کمبود مداوم تراشه، انتظار می‌رود شرکت مذکور همچنان با مشکلات تولید پنل‌های اولد برای آیفون‌ها روبه‌رو شود. از فوریه، حجم تولید پنل‌های صفحه‌نمایش شرکت چینی به‌دلیل کمبود آی‌سی‌های درایور نمایشگر کاهش یافته است. به‌نظر می‌رسد این وضعیت حداقل تا ماه می ادامه یابد.

دلایل مختلفی دست‌به‌دست هم دادند تا کمبود تراشه‌ی جهانی به موضوعی همه‌گیر تبدیل شود. از این دلایل می‌توان به افزایش تقاضا در طول پاندمی کرونا، اختلال در تولید و افزایش تقاضا برای تراشه‌‌ی خودروسازان اشاره کرد.
مشکل اصلی به پردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی مربوط نمی‌شود؛ بلکه تراشه‌های بسیار ساده‌تری مانند درایورهای نمایشگر و سیستم‌های مدیریت انرژی هستند که باید بیشتر مدنظر قرار گیرند. قطعات مذکور در دستگاه‌های زیادی ازجمله محصولات اپل استفاده می‌شوند.
پیش‌تر اپل از BOE خواسته بود که در سال جاری وظیفه‌ی تأمین ۴۰ میلیون صفحه‌نمایش آیفون را برعهده بگیرد؛ اما کمی بعد گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد کمبود درایورهای نمایشگر این هدف را تقریباً غیرممکن کرده است. بااین‌همه، اکنون حتی مشخص نیست آیا شرکت مذکور می‌تواند ۳۰ میلیون صفحه‌نمایش برای اپل تولید کند یا خیر.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster