توییتر اخیرا قابلیت جدیدی را به صورت دکمه CC در اختیار برخی کاربران قرار داده است که از طریق آن می توان زیر نویس ویدیوها را فعال و غیرفعال کرد. هم اکنون این ویژگی تنها در اختیار عده ای از کاربران iOS و به صورت آزمایشی قرار گرفته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و […]
توییتر اخیرا قابلیت جدیدی را به صورت دکمه CC در اختیار برخی کاربران قرار داده است که از طریق آن می توان زیر نویس ویدیوها را فعال و غیرفعال کرد. هم اکنون این ویژگی تنها در اختیار عده ای از کاربران iOS و به صورت آزمایشی قرار گرفته است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، توییتر در حساب رسمی پشتیبانی خود از دکمه جدیدی تحت عنوان CC رونمایی کرد. در ویدیویی که توییتر در رابطه با این قابلیت منتشر کرده است مشاهده می شود که در ویدئوهای دارای زیرنویس و در قسمت گوشه سمت راست این دکمه وجود دارد. در این توییت آمده است: برخی کاربران در iOS امکان نمایش یا عدم نمایش زیرنویس ویدئو ها را خواهند داشت. به زودی کاربران اندروید نیز از آن بهره مند می شوند. این قابلیت برای ویدیو های دارای زیرنویس به صورت آزمایشی و با گزینه خاموش روشن کردن به وسیله دکمه CC فعال شده است.
قابلیت زیرنویس خودکار از سال گذشته برای تمام کاربران این شبکه اجتماعی فعال شده بود. به طوری که کلیه کاربران ناشنوا و کم شنوا نیز می توانستند از این ویژگی استفاده کنند. تاکنون زبان هایی مانند انگلیسی، اسپانیایی، ژاپنی، عربی، هندی و زبان های دیگر نیز برای نمایش به این قابلیت اضافه شده است. اخیراً نیز در نمایش محتوا ها ویژگی دیگری با عنوان آیکون ALT قرار داده شده که در آن عکس ها دارای متن جایگزین مشخص می شوند. بدین ترتیب با قرار گرفتن ماوس روی آن توضیحات آن عکس نیز مشاهده خواهد شد. از دیگر تلاش‌های توییتر در چند روز گذشته میتوان به اضافه کردن دکمه ویرایش توییت اشاره کرد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster