اسناد ثبت شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان می‌دهد که ایلان ماسک اخیرا سه شرکت هولدینگ جدید را ثبت کرده که احتمالا بخشی از برنامه او برای خرید توییتر و اضافه کردن سایر شرکت‌های تحت مدیریت ثروتمندترین فرد دنیا یعنی تسلا و اسپیس ایکس به زیرمجموعه یک کمپانی مادر است.
ایلان ماسک به تازگی سه شرکت جدید را در ایالت «دلاور» که از نظر مالیات سخت‌گیری‌های زیادی ندارد، ثبت کرده است. شرکت اول X Holdings I نام دارد و ماسک را به عنوان مدیرعامل، مدیر امور مالی و نماینده شرکت معرفی کرده است. بلومبرگ می‌گوید اگر خرید توییتر نهایی شود، این شرکت به زیر مجموعه همین هولدینگ می‌رود.
شرکت دوم X Holdings II نام دارد و به عنوان بخشی از برنامه خرید توییتر با این شبکه اجتماعی ادغام خواهد شد. در نهایت X Holdings III سومین شرکتی است که برای تامین هزینه این معامله مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ماسک هفته گذشته اعلام کرد که توانسته 46.5 میلیارد دلار برای خرید توییتر سرمایه تامین کند.
مدیرعامل تسلا قبلا در توییتی در سال 2020 درباره ایده کنار هم قرار دادن شرکت‌هایش در یک هولدینگ والد به نام X ابراز علاقه کرده بود. با این حال، او اخیرا در مصاحبه‌ای در کنفرانس TED گفت انجام این کار پیچیده خواهد بود: «تسلا یک شرکت سهامی عام است و حضور مبنایی سرمایه‌گذاران در تسلا و اسپیس ایکس با بورینگ کمپانی و نورالینک بسیار متفاوت است.»
پیش‌تر گفته شده بود که ماسک احتمالا تا چند روز دیگر پیشنهاد جدیدی را به صورت مناقصه برای خرید توییتر به‌طور مستقیم به سهام‌داران این شرکت ارائه خواهد کرد. با توجه به استراتژی هیئت مدیره این شبکه اجتماعی در اتخاذ مکانیزم قرص سمی و مقاومت در برابر فروش شرکت، اکنون باید منتظر بمانیم تا ببینیم سهام‌داران چه دیدگاهی درباره فروش کمپانی به ایلان ماسک خواهند داشت. طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک ظاهرا فقط 10 تا 15 میلیارد دلار از سرمایه شخصی خود را صرف این معامله می‌کند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster