اپل از زمان آیفون 12 گوشی‌های خود را بدون شارژر عرضه می‌کند که این موضوع تاکنون مورد انتقادات زیادی قرار گرفته است. حالا یک قاضی برزیلی حکم داده که غول فناوری باید به یکی از مشتریان خود به دلیل فروش دستگاه بدون شارژر که نقض قوانین مصرف کننده محسوب می‌شود، بیش از 1000 دلار غرامت پرداخت کند.
تصمیم اپل برای حذف شارژر از جعبه دستگاه‌های خود از سال 2020 آغاز شد و تاکنون جنجال‌های زیادی به پا کرده است. کوپرتینویی‌ها ادعا می‌کنند که این تصمیم به دلایل زیست محیطی بوده و معادل حذف تقریبا 450 هزار خودرو از جاده‌ها در سال است. با این وجود، یک قاضی در برزیل، کشوری که از مدت‌ها قبل تصمیم اپل برای حذف لوازم جانبی را زیر سوال برده، این شرکت را مجبور می‌کند تا حدود 1075 دلار به یکی از مشتریان خود به دلیل عدم وجود شارژر پرداخت کند.
طبق گزارش رسانه برزیلی Tecmundo، بر اساس ماده 39 قانون مصرف‌کننده (CDC) «فروش مشروط» در برزیل ممنوع است، بنابراین اپل نمی‌تواند گوشی و شارژر آن را به صورت جداگانه بفروشد و در شهر «گویانیا» به انجام این کار محکوم شده است.
سال گذشته نیز اپل در برزیل به دلیل نقض قوانین مصرف کننده و بی‌احترامی به مشتریان برزیلی، 2 میلیون دلار جریمه شده بود. در همین رابطه، اواخر سال گذشته اعلام شده بود که اپل با حذف شارژر و هدفون از جعبه آیفون‌ها، 6.5 میلیارد دلار سود کرده است.
هرچند این تصمیم در ابتدا مورد انتقاد قرار گرفت و حتی سامسونگ نیز نسبت به آن واکنش نشان داده بود، اما کره‌ای نیز این کار را انجام دادند و هدفون و شارژر را از جعبه گوشی‌های خود حذف کرده‌اند. هرچند این تصمیم ابتدا برای گوشی‌های پرچمدار سامسونگ مانند سری گلکسی S21 گرفته شده بود، اما طبق گزارش‌هایی که منتشر شده، ظاهرا کره‌ای‌ها شارژر را از جعبه گوشی‌های ارزان‌قیمت خود نیز حذف کنند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster