محققان با استفاده از یک درمان جدید با هدف کمک به بازگشت بینایی از دست رفته از امواج فراصوت استفاده کردند. میتوان از این درمان جدید در لنزهای تماسی پوشیدنی نیز استفاده کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، امواج فراصوت به طور گسترده در فناوری پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد به […]
محققان با استفاده از یک درمان جدید با هدف کمک به بازگشت بینایی از دست رفته از امواج فراصوت استفاده کردند. میتوان از این درمان جدید در لنزهای تماسی پوشیدنی نیز استفاده کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، امواج فراصوت به طور گسترده در فناوری پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که علاوه بر درمانهای سنتی می توان از آن در درمان های نوین مانند درمان سرطان یا دیابت نوع ۲ نیز استفاده کرد. محققانی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با کمک امواج فراصوت یک مدل جدید درمانی توسعه دادند که می‌تواند باعث تحریک نورون های شبکیه شود.
 با توجه به افزایش روز افزون تعداد سالمندان در آینده احتمال افزایش تعداد افراد دارای اختلال بینایی نیز وجود دارد. در بین این افراد موارد دارای تحلیل عصبی شبکیه و یا انحطاط گیرنده های حساس به نور در این بخش از چشم وجود خواهد داشت. این محققان تلاش کردند با استفاده از این راه حل های غیر تهاجمی بینایی از دست رفته را بازگردانند.
قیفا ژو، استاد زیست شناسی از دانشگاه کالیفرنیا می گوید: ما در حال حاضر در حال انجام آزمایش روش درمانی جدید روی حیوانات هستیم و قصد داریم بجای تحریک الکتریکی از امواج فراصوت برای تحریک شبکیه استفاده کنیم.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster