نشریه نیویورک پست به نقل از دو منبع آگاه به ماجرا مدعی شده که ایلان ماسک حاضر است فقط 10 تا 15 میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف خصوصی‌سازی توییتر کند. او پیش‌تر با پرداخت 3.4 میلیارد دلار حدود 9.2 درصد از سهام این شبکه اجتماعی را خریده بود.
ایلان ماسک که بر اساس اطلاعات فوربس حدود 270 میلیارد دلار ثروت دارد، احتمالا برای پرداخت رقم 43 میلیارد دلاری مدنظرش از طریق یک معامله پیچیده وارد عمل خواهد شد و شرکت و سهام خود را زیر بار قرض خواهد برد. او می‌خواهد با چند سرمایه‌گذار دیگر در این راه شریک شود.
یکی از این منابع می‌گوید: «این سرمایه‌گذاران در مجموع بیشتر از ماسک سهام دارند، اما او به تنهایی بزرگ‌ترین سهام‌دار شرکت محسوب می‌شود.» با این حال، مدیرعامل تسلا برای خرید توییتر عمدتا وابسته به جذب سرمایه از منابع خارجی است و در همین با شرکت مورگان استنلی برای دریافت یک وام 10 میلیارد دلاری گفتگوهایی انجام داده است.
با این حال، عمده این مبلغ – حدود 20 میلیارد دلار – از طریق سرمایه‌گذاران دیگری تامین خواهد شد که قرار است پیشنهاد مناقصه (Tender Offer) جدید خود را از به‌طور مستقیم به سهام‌داران توییتر ارائه کنند. ماسک چند روز پیش در توییتی به آهنگ Love me Tender از «الویس پریسلی» اشاره کرد که اشاره‌ای به پیشنهاد برای بعدی خرید توییتر است.
منابع گزارش امروز می‌گویند پیشنهاد مناقصه ماسک ظرف حدود 10 روز آینده ارائه می‌شود. با این حال، ظاهرا مدیرعامل تسلا در یافتن حامیان مالی با مشکلاتی روبرو است. پیشنهاد او برای خرید توییتر توجه سرمایه‌گذارانی را جلب کرده که پیش‌تر در تسلا و اسپیس ایکس سرمایه‌گذاری کرده بودند. اما از سوی دیگر، اکثر شرکت‌های سرمایه‌گذاری خصوصی ترجیح می‌دهند که از جنجال‌های سیاسی دور باشند و نگرانند که نتوانند ماسک را کنترل کنند.
همچنین، به نظر می‌رسد که شرکت‌های سرمایه‌گذاری کمی حاضر به مشارکت در یک خرید تهاجمی هستند و مورگان استنلی هم در پیدا کردن بانک‌هایی که حاضر به کمک باشند، دچار مشکل شده است. منابع آگاه می‌گویند خیلی‌ها تردید دارند که توییتر واقعا 43 میلیارد دلار ارزش داشته باشد. این در حالی است که توییتر با استراتژی «قرص سمی» سعی دارد از تصاحب تهاجمی شرکت توسط افرادی مثل ایلان ماسک جلوگیری کند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster