پس از پایان یافتن ماموریت تحقیقات سیستم جهانی مربوط به ناسا اکنون اطلاعات مربوط به این ماموریت منتشر شده است. این تحقیقات پویایی شناسی قرار است داده هایی را در ارتباط با زیست توده جنگل ها و کربن ذخیره شده ارائه کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، داده های این مأموریت می […]
پس از پایان یافتن ماموریت تحقیقات سیستم جهانی مربوط به ناسا اکنون اطلاعات مربوط به این ماموریت منتشر شده است. این تحقیقات پویایی شناسی قرار است داده هایی را در ارتباط با زیست توده جنگل ها و کربن ذخیره شده ارائه کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، داده های این مأموریت می تواند اطلاعات مهمی را در تغییرات آب و هوایی ارائه دهد. به طوری که با استفاده از این اطلاعات مهم میتوان به نقش تغییرات در جنگل های زمین، کاهش تغییرات آب و هوایی و تاثیرات آن روی منطقه و جهان و همچنین نقش کاشت و قطع درختان دست یافت.
پس از پایان یافتن ماموریت ناسا و دریافت داده های آن امکان مطالعه محتوای کربن و ساختار جنگل توسط پژوهشگران حوزه اقلیم به وجود می آید. در این ماموریت از ایستگاه فضایی بین المللی پالس های لیزری بر فراز درختان و درختچه ها منعکس شده و بدین ترتیب نقشه های سه بعدی دقیقی ساخت خواهند شد. سپس با پردازش این داده ها شبکه بندی آن ها با وضوح یک کیلومتر انجام می گیرد.
 این داده ها امکان مطالعه تغییرات آب و هوایی و محتوای کربن زیستگاه‌های حیوانات و اکوسیستم های جنگلی را فراهم می کند. هم اکنون توسط این ماموریت میلیاردها داده ثبت شده است که توسط لیدرهای هوابرد و زمینی ایجاد یک نقشه زیست توده کرده و میزان پوشش گیاهی را نشان خواهد داد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster