اپل امسال از سری آیفون ۱۴ رونمایی خواهد کرد و شاید هنوز خیلی زود باشد که درباره سری آیفون ۱۸ صحبت کنیم. این سری قرار است ۵ دیگر معرفی بشود و قطعا نمی‌توان رباره مشخصات آن چیزی گفت. اما با توجه شرایط کنونی می‌توان حدس زد که سری آیفون ۱۸ از تراشه ۲ نانومتری TSMC استفاده خواهد کرد.
شرکت TSMC هر سال فناوری ساخت تراشه‌های خود را ارتقا می‌دهد و طبق آخرین گزارش‌ها این شرکت قصد دارد فناوری ۲ ناتومتری خود را از سال ۲۰۲۶ یعنی همان سال معرفی سری آیفون ۱۸ عرضه بکند. این شرکت همچنین گفته است که فناوری ۳ نانومتری خود را از اواخر امسال ارائه خواهد کرد.
مدیرعامل TSMC به‌تازگی در یک مصاحبه گفته است که این شرکت تولید آزمایشی تراشه‌های ۲ نانومتری را از سال ۲۰۲۴ شروع خواهد کرد و تولید انبوه آن را به‌تدریج از اواخر سال ۲۰۲۵ آغاز خواهد نمود. این حرف به معنای آن است که سری‌های آیفون ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۱۷ همگی از فناوری ۳ نانومتری برای تراشه خود بهره خواهند برد.
لازم به ذکر است که TSMC برخلاف سامسونگ از ترانزیستورهای GAA در تراشه‌های ۲ نانومتری خود استفاده نخواهد کرد. این در حالیست که تراشه‌های 20A و 18A اینتل نیز از ترانزیستورهای GAA برای رقابت با سامسونگ و TSMC بهره خواهند برد.
در هر حال، برای دیدن تراشه‌های ۲ نانومتری TSMC روی آیفون ۱۸ باید ۵ سال دیگر صبر کنیم.
منبع: Gizchina
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster