گوگل به روز رسانی اضطراری جدیدی را برای رفع مشکل امنیتی مرورگر کروم منتشر کرده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نسخه جدید به روز رسانی کروم ۱۰۰.۰.۴۸۹۶.۱۲۷ با هدف رفع مشکل امنیتی این مرورگر و عدم سوء استفاده سودجویان برای سیستم عامل های دسکتاپ منتشر شده است. با توجه به اینکه […]
گوگل به روز رسانی اضطراری جدیدی را برای رفع مشکل امنیتی مرورگر کروم منتشر کرده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نسخه جدید به روز رسانی کروم ۱۰۰.۰.۴۸۹۶.۱۲۷ با هدف رفع مشکل امنیتی این مرورگر و عدم سوء استفاده سودجویان برای سیستم عامل های دسکتاپ منتشر شده است. با توجه به اینکه این به‌روزرسانی به مرور منتشر می شود اما کاربران میتوانند به طور خودکار از طریق صفحه معرفی شده گوگل سرعت نصب را افزایش دهند.
گوگل در وبلاگ Chrome Releases در مورد انتشار این بروزرسانی اطلاع رسانی کرد. اما جزئیات مربوط به آن هنوز منتشر نشده است. به نظر میرسد آسیب پذیری کروم از نوع باگ ‌های بحرانی و در مقام دوم قرار می گیرد. زیرا قادر به اجرای کد دلخواه بوده و می تواند امنیت سیستم ها را مختل کند.
این شرکت پیش از این از وجود چنین آسیب‌پذیری ای آگاه بوده است. گوگل بدون اشاره به جزئیات تلاش کر تا هر چه زودتر های پچ های امنیتی را منتشر کند تا بتواند به روز رسانی ها را برای اکثر کاربرها و دستگاهها انجام دهد. زیرا در صورت انتشار اطلاعات ممکن است عوامل مخرب از آن سو استفاده کنند. با توجه به اینکه این مشکل می‌تواند بر دیگر مرورگر های وب مبتنی بر کرومیوم نیز تاثیر بگذارد احتمالاً این شرکت به روز رسانی های امنیتی دیگری را نیز منتشر خواهد کرد. کاربران استفاده کننده از کروم به عنوان مرورگر بهتر است آن را به روز رسانی کرده تا مشکلی برای آنها پیش نیاید.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster