به گفته مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در صورت شکایت از کسب و کارهای اینترنتی می بایست اطلاعات پرداخت توسط کاربران اعلام شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، از ابتدای اردیبهشت ماه امسال کلیه شکایت های مربوط به کسب و کارهای اینترنتی نیاز […]
به گفته مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در صورت شکایت از کسب و کارهای اینترنتی می بایست اطلاعات پرداخت توسط کاربران اعلام شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، از ابتدای اردیبهشت ماه امسال کلیه شکایت های مربوط به کسب و کارهای اینترنتی نیاز به اطلاعات تراکنش پرداخت و استعلام از بانک مرکزی خواهند داشت. بنابراین کلیه کاربران در صورت خرید اینترنتی نسبت به ذخیره اطلاعات پرداخت خود اقدام کنند تا در هنگام ثبت شکایت به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. این اطلاعات شامل مبلغ، تاریخ، شماره مرجع، شماره ترمینال و غیره خواهد بود. در صورت نبود چنین اطلاعاتی کاربران نمی توانند در سامانه اینماد شکایت خود را ثبت و پیگیری کنند.
برای ثبت این اطلاعات نیز می بایست در هنگام ورود اطلاعات در درگاه پرداخت اینترنتی از صفحه تایید خرید عکس گرفته شود. پس از آن نیز اطلاعات کامل تراکنش پرداخت هنگام ثبت شماره موبایل یا نشانی ایمیل در درگاه پرداخت اینترنتی نیز برای کاربر ارسال خواهد شد.
در صورت پرداخت مبلغ حین دریافت کالا نیز باید رسید کارت خوان یا تصویر آن ذخیره شود و مصرف کنندگان از آن برای ثبت شکایت استفاده کنند. بدین ترتیب تنها واریز از طریق شبکه پرداخت امکان پیگیری شکایت داشته و می توان آن را به طور رسمی ثبت کرد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster