ماسک پس از خرید ۹.۲ درصد از سهام توییتر اکنون پیشنهاد خرید کل سهام این شرکت را مطرح کرده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماسک مدیر عامل تسلا پیشنهاد داده است ۱۰۰ درصد سهام توییتر را به صورت نقدی خریداری خواهد کرد. ارزش هر سهم 54.20 دلار و به ارزش ۴۳ […]
ماسک پس از خرید ۹.۲ درصد از سهام توییتر اکنون پیشنهاد خرید کل سهام این شرکت را مطرح کرده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماسک مدیر عامل تسلا پیشنهاد داده است ۱۰۰ درصد سهام توییتر را به صورت نقدی خریداری خواهد کرد. ارزش هر سهم 54.20 دلار و به ارزش ۴۳ میلیارد دلار خواهد بود. این درحالی است که ارزش سهام توییتر تنها پس از انتشار این خبر با افزایش ۱۸ درصدی همراه بوده است. ماسک به عنوان بزرگترین سهامدار توییتر پس از آن که از حضور در هیئت مدیره این شبکه اجتماعی انصراف داده است این بار پیشنهاد خرید کل سهام آن را مطرح کرده است. پیشنهاد ماسک بهترین و آخرین پیشنهاد به توییتر خواهد بود که به عقیده ماسک با هدف دستیابی به تغییرات و خصوصی سازی آن انجام می گیرد.
ماسک در پیشنهاد ارائه شده خود توضیح داده است: هدف از سرمایه گذاری در توییتر اعتقاد به توانایی بالقوه آن برای تبدیل شدن به یک پلتفرم آزادی بیان در سراسر جهان بوده است. در حالی که بیان آزاد یک ضرورت اجتماعی در دموکراسی کارآمد به حساب می آید از زمان سرمایه گذاری تاکنون به این نتیجه رسیدم که تنها با تبدیل شدن این شرکت به یک شرکت خصوصی عام امکان رشد آن در قالب فعلی وجود خواهد داشت.
انتشار این خبر با تغییرات زیاد در بازار بورس همراه بود. به طوریکه سهام توییتر ۱۳ درصد افزایش و سهام تسلا نیز یک و نیم درصد کاهش داشته است. ماسک با معرفی خود به عنوان یک طرفدار آزادی بیان توییتر را به عدم رعایت این اصول متهم کرده است. از سوی دیگر برخی طرفداران ترامپ نیز درخواست بازگرداندن حساب توییتری رئیس جمهور سابق این کشور را داشته اند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster