گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد تنها ۱.۴۴ درصد از کاربران در رایانه های شخصی خود از ویندوز ۱۱ استفاده کرده اند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با وجود تلاش زیاد مایکروسافت برای استفاده کاربران از آخرین نسخه ویندوز ۱۱ هنوز بسیاری از آنها در پذیرش این سیستم‌عامل دچار چالش هستند. به طوری که […]
گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد تنها ۱.۴۴ درصد از کاربران در رایانه های شخصی خود از ویندوز ۱۱ استفاده کرده اند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با وجود تلاش زیاد مایکروسافت برای استفاده کاربران از آخرین نسخه ویندوز ۱۱ هنوز بسیاری از آنها در پذیرش این سیستم‌عامل دچار چالش هستند. به طوری که تحقیقات آماری نشان می‌دهد تنها ۱.۴۴ درصد از رایانه‌های شخصی به ویندوز ۱۱ مجهز هستند و علاوه بر آن پلتفرم های قدیمی تری مانند ویندوز xp و ویندوز ۷ در رده‌های بالاتر نصب قرار دارند.
 البته بازار ارائه دهنده نرم افزار نشان می دهد طی سه ماه اخیر ارتقا به ویندوز ۱۱ سه برابر افزایش داشته است. اما در نهایت پذیرش آن با کندی همراه است. به طوری که سهم بیشتر بازار به سیستم عامل های قدیمی تر مانند ویندوز xp و ویندوز ۷ اختصاص دارند. البته آمار ژانویه مربوط به نرم افزار مدیریت رایانه شخصی مایکروسافت 0.52 درصد را نشان می‌داد که از آن زمان تاکنون استفاده از ویندوز ۱۱ افزایش یافته است. ویندوز ۱۰ با 80.34 درصد بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد و پس از آن ویندوز ۷ با ۴.۷ درصد و ویندوز xp با ۱.۷۱ درصد قرار دارد. البته سهم بالای ویندوز ۱۰ به نصب و بروز رسانی آسان آن نیز مربوط می‌شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster