ایلان ماسک پیشنهادی جهت خرید توییتر مطرح کرده است و قصد خصوصی سازی کردن آن را دارد و می‌گوید این شرکت نیاز به تغییرات زیادی دارد.
با استناد به اسناد SEC، ماسک پیشنهادی برای خرید تمامی سهم‌های توییتر به ارزش هر سهم 54. 02 دلار مطرح کرده است (به جز سهمهایی که خودش در حال حاضر در اختیار دارد) که ارزش کلی سایر سهم‌ها به مبلغ 41. 4 میلیارد دلار می‌رسد. این قیمت 38 درصد بیشتر از قیمتی است که تا آخر روز 1 آوریل در بازار ثبت شده است (آخرین روز معاملاتی‌ای که ایلان ماسک رسماً اعلام کرد به بزرگترین سهام‌دار توییتر تبدیل شده است) و قیمت آن 18 درصد هم بیشتر از قیمتی است که تا آخر روز چهارشنبه داشته است.
مطالب مرتبط:
با استناد به اسناد SEC، ماسک همچنین افزوده است که پیشنهاد نقدی وی بهترین و آخرین پیشنهادی است که برای خرید توییتر ارائه می‌دهد و در صورتی که این پیشنهاد پذیرفته نشود، موقعیت خودش به عنوان سهام‌دار شرکت توییتر را بازبینی می‌کند. طبق اطلاعات درج شده در این اسناد، مدیرعامل تسلا پیشنهاد خود را چهارشنبه شب در قالب نامه‌ای به این شرکت ارسال کرده است.
من به این دلیل در توییتر سرمایه‌گذاری کردم که معتقدم توییتر این پتانسیل را دارد که به پلتفرمی برای آزادی بیان در سرتاسر دنیا تبدیل شود و باور آزادی بیان امری اجتماعی و ضروری برای یک دموکراسی سالم و پویا می‌باشد.
هرچند از زمانی که سرمایه‌گذاری من انجام شد، متوجه شده‌ام که این شرکت نه به دنبال ترقی است و با وجود ئصعیت فعلی آن، قصدی مبنی بر خدمت در راستای آزادی بیان نیز ندارد. توییتر باید به یک شرکت خصوصی تبدیل شود. این نامه به برت تیلور، رئیس هیئت مدیره توییتر ارسال شده بود، نه پاراگ آگراوال که از پاییز گذشته مدیرعامل آن است. ماسک در بخشی از این نامه گفته است:
توییتر پتانسیل فوق‌العاده زیادی دارد و من می‌توانم این پتانسیل را به کار بگیرم.
پس از پیشنهاد جدید ماسک، سهام توییتر تا 13 درصد در روز پنجشنبه افزایش یافت و این افزایش قیمت کمی بعدتر به 5 درصد کاهش یافت.
به گفته یکی از تحلیل‌گران حوزه تکنولوژی، دن ایوز، رد کردن پیشنهاد ماسک با توجه به قیمی پیشنهادی وی، برای توییتر کاری دشوار خواهد بود و تفاوت قیمتی که ماسک پیشنهاد کرده با قیمت واقعی سهام توییتر آن قدر زیاد است که گرفتن پیشنهادی بالاتر از آن از طرف شخصی دیگر، بعید به نظر می‌رسد.
منبع: CNN
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster