اپیک گیمز که قصد دارد برای حضور در متاورس برنامه‌های جدیدی را پیاده کند، اعلام کرد با جذب سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری وارد مرحله جدیدی از حضور در متاورس شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپیک گیمز قصد دارد از سرمایه جمع‌آوری شده برای پیشبرد برنامه‌های خود در ساخت متاورس […]
اپیک گیمز که قصد دارد برای حضور در متاورس برنامه‌های جدیدی را پیاده کند، اعلام کرد با جذب سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری وارد مرحله جدیدی از حضور در متاورس شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپیک گیمز قصد دارد از سرمایه جمع‌آوری شده برای پیشبرد برنامه‌های خود در ساخت متاورس و حمایت از رشد آن استفاده کند. این سرمایه گذاری توسط سونی و کرکبی انجام گرفته است. البته سونی پیش از این سابقه سرمایه‌گذاری در اپیک گیمز را داشته است.
 کرکبی بنیانگذار شرکت لگو گروپ محسوب می شود. اپیک گیمز قصد دارد با همکاری لگو کروپ نسخه ای از متاورس برای کودکان را توسعه دهد. هنوز جزئیات دقیق‌تری در مورد این پروژه منتشر نشده است. هر کدام از شرکت‌های سونی و کرکبی حدود یک میلیارد دلار در اپیک گیمز سرمایه‌گذاری کردند.
با رشد هرچه بیشتر متاورس شرکتهای مختلف نیز تلاش دارند تا به روش‌های جدید در آن حضور پیدا کنند. سونی پیش از این با تصاحب بانجی از تلاش خود برای سرمایه گذاری در دنیای مجازی خبر داد و اکنون سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری این شرکت در اپیک گیمز نیز با همین هدف انجام گرفته است. مدیرعامل اپیک گیمز در بیانیه ای اعلام کرد سرمایه گذاری عظیم این دو شرکت توسعه متاورس و ایجاد فضاهای سرگرم‌کننده در این فضا را تسریع خواهد کرد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster